Meteoroloji’den Hava Durumu Uyarısı! Bugün Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava tahminlerine göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz sağanak yağışa teslim olacak. Güney kesimlerinde şiddetli rüzgar beklenirken, hava sıcaklıkları 4 derece azalacak. İşte detaylar…

Meteoroloji’den Hava Durumu Uyarısı! Bugün Hava Nasıl Olacak?

Aralık ayının sonuna yaklaşırken vatandaşlar önceki yıllara göre nispeten daha ılık geçen kış mevsiminde hava durumunu yakından takip ediyor. Bu hafta vatandaşları nasıl bir hava bekleyecek? Bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 23 Aralık Pazartesi günü hava tahmin raporu ve beklentileri... Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Güney ve Kıyı Ege’de Şiddetli Yağış Uyarısı

Bugün yurt geneline hakim olacak yağışların Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batı kıyıları, Manisa, Denizli, Burdur, Isparta ve Karaman çevreleri ile Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli (30-60 kg/m2) geçeceği uyarısı yapıldı. Meteoroloji’den yapılan bir diğer uyarı da Aydın, Muğla, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak yağış beklentisi oldu.

Bu sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülebileceği tahmin edildi. Meteoroloji’nin son hava tahmin raporunda rüzgarın güney yönünden Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtınaya yol açabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte iç kesimlerin yüksek ve dağlık kesimlerinde ise kuvvetli fırtına şeklinde esen rüzgar etkili olacak.

Hava Sıcaklıkları Düşüyor

İç ve batı kesimlerde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece arasında azalacağı ve diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı da tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Akdeniz’in iç kesimlerindeyse fırtına şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. İzmir, Manisa, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batı kıyıları, Denizli, Burdur, Isparta dolaylarında kuvvetli sağanak bekleniyor. İşte illere göre 23 Aralık Pazartesi hava durumu:

  • İstanbul 17 Derece, parçalı çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sağanak yağışlı
  • Ankara 10 Derece, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
  • İzmir 17 Derece, çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu bölgede kuvvetli olması bekleniyor.
  • Antalya 17 Derece, Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli, doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
  • Trabzon 22 Derece, parçalı bulutlu
  • Erzurum 5 Derece, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER