Meteoroloji'den Son Dakika Haberi! Sıcaklıklar Artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava tahmin raporunu açıkladı. Yapılan tahminlere göre sıcaklıklar, yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak. İşte 7 Kasım'dan itibaren hava durumu tahmini...

Meteoroloji'den Son Dakika Haberi! Sıcaklıklar Artıyor

Kasım ayının ilk haftası geride kalırken yurdun doğu kesimleri kar yağışlarıyla karşılaştı, batı ve güney kesimlerinde ise yaz mevsiminden kalma havalar devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son hava tahmin raporuna göre sıcaklıklar yurt genelinde artmaya devam edecek. Vatandaşlar tam kara kışa hazırlık yapayım derken yaz mevsimini aratmayacak sıcaklıklar ile şaşkına döndü. Sıcaklıkların 7 Kasım Perşembe gününden itibaren yurt genelinde mevsim normallerinin 8 derece üzerine çıkacak. Yapılan son tahminlere göre sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer pus ve sisli hava görülecek.

Meteoroloji'den Son Hava Tahmin Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, geçtiğimiz haftalarda ülkemizin batı kesimlerinde görülen sağanak yağışlar yerini açık ve güneşli havaya bırakıyor. Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerinin az bulutlu, açık ve güneşli geçeceği tahmin ediliyor. Özellikle sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

Hava Sıcaklıkları Artmaya Devam Ediyor

Kasım ayının ilk haftasının geride kalmasıyla birlikte sıcaklıkların düşmesi gerekirken yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmede rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısında güneybatıdan yer yer kuvvetli (30 - 50 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Alınan son bilgilere illerimizde en güncel sıcaklık değerleri ve hava durumu tahminleri şöyle:

Ankara 21 derece, parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.

İstanbul 22 derece, parçalı ve az bulutlu

İzmir 25 derece, parçalı ve az bulutlu

Kocaeli 25 derece, parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.

Adana 29 derece, az bulutlu ve açık.

Antalya 27 derece, az bulutlu ve açık.

Mersin 28 derece, az bulutlu ve açık.

Eskişehir 23 derece, parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.

Konya 22 derece, az bulutlu ve açık

Trabzon 22 derece, az bulutlu ve açık

Kars 16 derece, 16, az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli.

Şanlıurfa 26 derece, az bulutlu ve açık.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER