Mevlid Kandili Ne Zaman? En Güzel Mevlid Kandili Mesajları

İslam alemi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) doğum gününü kutluyor. Mevlid kandili ne zaman? En güzel ve en anlamlı Mevlid Kandili mesajları haberimizde yer alıyor...

Mevlid Kandili Ne Zaman? En Güzel Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid kelimesi kutlu doğum anlamına gelmektedir. İslam dünyasının mübarek günlerinden biri de Mevlid Kandili'dir. Mevlid Kandili'nde Hz. Muhammed'in (sav) doğumu tüm İslam alemi tarafından coşkuyla kutlanır. İslam dinindeki rivayetlere göre Peygamber Efendimiz Mevlid gecelerinde ziyafet verir, dünyaya teşrif ettiği ve çocukluğu zamanında olan şeyleri anlatırdı. Müminler Mevlid Kandili'nin ne zaman zaman olduğunu ve bu kandilde neler yapılması gerektiğini merak ediyor. İşte Mevlid Kandili tarihi...

Mevlid Kandili Ne Zaman Kutlanır?

Mevlid Kandili 8 Kasım Cuma (bugün) günü kutlanır. Mevlid Kandili'nde müminlerin Kur'an-ı Kerim okuması, okuyanları dinlemesi, uygun mekanlarda Kur'an ziyafetleri vermesi, Kelamullah”a olan sevgi, saygı ve bağlılık duygularını yenilemesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra Peygamber Efendimize (sav) salat ü selamlar getirilmeli, O'nun şefaatini ümit ederek ümmetinden olma şuuru tazenlemelidir.

Mevlid Kandili gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle birlikte ve camilerde kılınmalıdır. Evliya ve sahabe türbeleri ziyaret edilmeli, hoşnutlukları alınmalıdır. Dini toplantılar ve sohbetler düzenlenmelidir. Mevlid Kandili ile ilgili ayetler, hadisler ve bunların yorumları ile ilgili kitaplardan okumalar yapılmalıdır.

En Güzel ve En Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları 

8 Kasım Cuma Mevlid Kandili'niz mübarek olsun! İslam aleminin mübarek günlerinden biri olan Mevlid Kandili'nde akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve tüm sevdiklerinize gönderebileceğiniz kısa ve en güzel Mevlid Kandili mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte 2019 yılına özel en güzel ve en anlamlı Mevlid Kandili kutlama mesajları...

Mübarek Mevlid Kandili'nin tüm İslam alemine hayırlar ve huzurlar getirmesini dilerim. Mevlid Kandili'nizi kutlarım. Sevdiklerinizle birlikte hayırlı kandiller dilerim.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim. Mevlit Kandiliniz Mübarek olsun…

Bu güzel Kandil gününün vatanımıza milletimize ve tüm Müslümanlara huzur getirmesini dilerim.

Bugün kalbinize huzur sofranıza bereket üzerinize sıhhat serpilsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER