Sayısal Loto 6 Kasım Çekiliş Sonuçları Açıklandı! İşte MPİ Sorgulama Ekranı ve Kazandıran Numaralar...

Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği Sayısal Loto'da 1268. hafta çekilişi geride kaldı. 6 Kasım Sayısal Loto sonuçları merak ediliyor. Büyük ikramiye kazanan oldu mu? İşte 6 Kasım sayısal loto sonuçları...

Sayısal Loto 6 Kasım Çekiliş Sonuçları Açıklandı! İşte MPİ Sorgulama Ekranı ve Kazandıran Numaralar...

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından düzenlenen Sayısal Loto çekilişleri sonuçları merak ediliyor. Şans oyunları tutkunlarının en çok ilgi gösterdiği oyunlar arasında yer alan sayısal loto çekilişleri her hafta çarşamba ve cumartesi günleri saat 21:40'ta yapılıyor. Sayısal loto çekilişi Milli Piyango İdaresi'nin (MPİ) resmi internet sitesi olan www.mpi.gov.tr adresi üzerinden şans oyunu tutkunlarına canlı yayın ile naklediliyor. Yaklaşık 15 - 20 dakika süren sayısal loto çekilişlerinden sonra ikramiye bilgileri ile birlikte sayısal loto çekiliş sonuçları MPİ'nin resmi sitesi üzerinden ilan ediliyor. İşte 6 Kasım Çarşamba günü yapılan sayısal loto çekiliş sonuçları sorgulama ekranı ve kazandıran numaralar...

6 Kasım Çarşamba Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları

Sayısal Loto'da 1268. hafta çekilişi geride kalırken haftanın ilk çekilişinde kazandıran numaralar şu şekilde sıralandı:

• 8 - 17 - 18 - 20 - 29 - 44

Sayısal loto çekilişinde büyük ikramiyenin kime çıktığı merak ediliyor. 6 Kasım 2019 Çarşamba günü yapılan çekilişte 6 rakamı da bilen kişi çıkmadı. Bu yüzden büyük ikramiye bir sonraki çekilişe yani cumartesi günü yapılan haftanın 2. çekilişine devretti. Sayısal lotoda 6 bilen kişi çıkmadığı için 1 milyon 253 bin 238 lira bir sonraki çekişe devretti.

6 Kasım sayısal loto çekiliş sonuçlarına göre numaraları bilenler ve kişi başına düşen ikramiyeler şu şekilde:

•    6 Bilen Kişi Sayısı: 0 (1. Devir) | Kişi Başına Düşen İkramiye: 1.253.238,39 TL

•    5 Bilen Kişi Sayısı: 74 | Kişi Başına Düşen İkramiye: 6.775,85 TL

•    4 Bilen Kişi Sayısı: 4.148 | Kişi Başına Düşen İkramiye: 90,80 TL

•    3 Bilen Kişi Sayısı: 78.882 | Kişi Başına Düşen İkramiye: 12,70 TL

Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Milli Piyango İdaresi'nin (MPİ) düzenlediği şans oyunları arasında en popüler olan Sayısal Loto, katılımcıların 1 - 49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan bir şans oyunudur. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir. Buna göre haftada çarşamba ve cumartesi günleri birer kez olmak üzere 2 çekiliş düzenlenir. İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste 6 numarayı da doğru bilen talihlinin çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması sebebiyle sayısal loto oyun planında değişiklik yapılmıştır. Böylelikle "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir." kuralı getirilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER