Sayıştay Tarafından 10-22 Ekim Arası Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yapılacak

Sayıştay sözleşmeli öğretmen alımı yapacağını duyurdu. 10 Ekim - 22 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacağı açıklanan Sayıştay sözleşmeli öğretmen alımı ilanında, okul öncesi ve çocuk gelişimcisi branşında personel alımı gerçekleşeceği belirtildi.

Sayıştay Tarafından 10-22 Ekim Arası Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yapılacak
Bakanlığa bağlı memur kadrosuna istihdam edilecek sözleşmeli öğretmen ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların 2018 - 2019 KPSSP10 puan türünden 60 ve üzerinde puan almış olmaları gerektiğinin altı çizildi. Sayıştay sözleşmeli öğretmen alımı ilanı detayları nelerdir? İşte başvuru şartları ve başvuru merkezleri hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan ilanda Sayıştay'ın sözleşmeli öğretmen alımı yapacağı duyuruldu. Öğretmen alımı ilanlarına başvurular 10 Ekim 2019 tarihinden itibaren resmen başlamış olup adayların en geç 22 Ekim 2019 tarihine kadar, ilan içeriğinde belirtilen başvuru adreslerine kayıt yaptırmaları gerektiği hatırlatıldı.Son başvuru tarihi 22 Ekim 2019 olarak belirlenen Sayıştay sözleşmeli öğretmen alımı ilanında bakanlıktan yapılan personel alımı duyurusu şu şekildedir: "Başkanlığımız Sosyal İşler Birim Başkanlığına bağlı Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürlüğünde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca bir adet Öğretmen (Okul Öncesi) ile bir adet Çocuk Gelişimcisi olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine uygun olarak sözlü sınavla (sözlü sınav mesleki bilgi ve uygulamayı ölçer nitelikte olacaktır) personel alınacaktır."

Sayıştay Hangi Pozisyonlara Sözleşmeli Öğretmen Alacak?


İnternet üzerinden ilan metninin yayınlandığı Sayıştay sözleşmeli öğretmen alımında, istihdam edilecek pozisyon ve kişi sayısı şu şekilde öne çıkmaktadır:

  • Pozisyon: Öğretmen (Okul öncesi), 1 kişi

  • Pozisyon: Çocuk gelişimcisi, 1 kişi


İlan metninde ve Sayıştay'ın resmi internet sitesi ile Devlet Personel Başkanlığı'nın web sitesinde belirtilen başvuru şartlarını taşıdığı belirlenen ve sınava katılacak adayların listesi, son başvuru tarihi olan 22 Ekim 2019 tarihinden sonra ww.sayistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Bunun yanı sıra yapılacak olan sınavın tarihi, yeri ve saati de yine bu internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Sayıştay Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Şartları  • Üniversitelerin en az 4 (dört) yıl süre ile eğitim veren YÖK tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak,

  • SGK'dan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak,

  • Sözleşmeli Öğretmen (Okul Öncesi) 2018-2019 KPSS sınavından KPSSP121 puan türünden 60 ve üzerinde, Sözleşmeli Çocuk Gelişimcisi için ÖSYM tarafından yapılan 2018 -2019 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP10 puan türünden 60 ve üzerinde puan almış olmak.

  • Belirtilen belgeleri 22 Ekim 2019 tarihinde mesai bitimine kadar eksiksiz şekilde teslim etmek. (Sözleşmeli personel başvuru formu, diploma aslı, KPSS sonuç belgesi, başvurduğu pozisyona ait varsa iş tecrübesini gösteren belgeleriyle birlikte detaylı özgeçmişi)

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER