Son Dakika: 16 İlde Sağanak Yağış Uyarısı! Meteorolojiden En Son Hava Durumu Açıklaması

Meteoroloji son dakika açıklaması ile 16 ilde sağanak yağış uyarısında bulundu. Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz ile Karadeniz kıyılarında sağanak yağış, Ege'de ise kuvvetli rüzgar bekleniyor. İşte detaylar...

Son Dakika: 16 İlde Sağanak Yağış Uyarısı! Meteorolojiden En Son Hava Durumu Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirme raporuna göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bunun yanı sıra Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz, Karadeniz kıyıları ile Balıkesir'in kuzeyi, Yalova, Antalya'nın batı ve doğu ilçeleri, Karaman, Kayseri, Niğde, Gümüşhane, Hakkari, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık hava olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Beklenen Bölgeler

Yağışların bugün akşam saatlerinde Karadeniz'de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Trabzon ve Giresun ile Rize çevrelerinde gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli yağış bekleniyor. Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Kuzey Ege'de Rüzgar Uyarısı

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtilen Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunda, rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, orta sıra orta kuvvette bu akşam ve gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında yer yer saatte 60 kilometre hıza kadar yükselerek eseceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre illerimizdeki sıcaklıklar şu şekilde olacak:

Ankara: 20 Derece, parçalı bulutlu

İstanbul: 21 Derece, parçalı ve çok bulutlu. Akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli.

İzmir: 23 Derece, parçalı ve az bulutulu, rüzgarlı.

Adana: 29 Derece, zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Antalya: 28 Derece, az bulutlu ve açık. Akşam saatlerine doğru parçalı ve çok bulutlu. Yarın öğle saatlerinden sonra batı ve doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Hatay: 25 Derece, parçalı ve akşam saatlerine doğru çok bulutlu. Yarın öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Eskişehir: 19 Derece, parçalı ve az bulutlu. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli.

Konya: 18 Derece, parçalı ve zamanla yer yer çok bulutlu.

Samsun: 19 Derece, parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın aralıklı sağanak yağışlı.

Trabzon: 19 Derece, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren gece saatlerine doğu kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Erzurum: 15 Derece parçalı ve çok bulutlu.

Hakkari: 15 Derece parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER