Son Dakika: 3600 Ek Gösterge ve Af Açıklaması Bakan Çelik’ten Geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, katıldığı MKYK ve MYK toplantılarının ardından merakla beklenen 3600 Ek Gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik; çalışmaların devam ettiğini açıkladı. İşte detaylar...

Son Dakika: 3600 Ek Gösterge ve Af Açıklaması Bakan Çelik’ten Geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK ve MYK toplantılarının ardından kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Partisinin MYK toplantısına ilişkin açıklamalar yapan Ömer Çelik, DAEŞ elebaşı El Bağdadi'nin öldürülmesi hakkında, "Bir terör örgütünün liderinin öldürülmesi söz konusuyken, bir başka terör örgütünün sözde liderinin ABD'ye davet edilmesinin terörle mücadele konusunda ne kadar büyük bir çelişki oluşturduğunun altını çiziyoruz." ifadelerini kullandı.

Özellikle Avrupa ülkelerinde Türklere karşı yapılan ırkçı saldırılarda artış yaşandığına dikkat çeken Çelik, önemli olanın Suriye krizinde, kriz başlamadan önce kim nerede oturuyorsa oraya rahatça dönebilmesi olduğunu aktardı. "Maalesef müttefiklerimizin sessiz kalmasının bir başka göstergesi de Almanya'da Türklere karşı yapılan saldırılardır." diyen Çelik, bütün ülkeleri PKK terör örgütünün ve benzeri terör örgütlerinin vatandaşlarımızı taciz etmelerine karşı uyardıklarını kaydetti. Pek çok yalan haberin bu ülkelerin medyasında yer aldığına da işaret eden AK Parti sözcüsü Ömer Çelik bu durumun ortaya çıkmasında Alman siyasetçilerinin de sorumlu olduğunu ifade etti.

3600 Ek Göstergede Pozitif Yaklaşım Devam Ediyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milyonlarca vatandaşın somut adım atılmasını beklediği 3600 Ek Gösterge hakkında da kamuoyu açıklamalarında bulundu. Çelik, 3600 Ek Gösterge'nin pozitif bir yaklaşım olduğunun altını çizerek, bu konu ile ilgili olarak yoğun çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmen gibi memurlar için yeni bir düzenlemenin söz konusu olduğuna işaret eden AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ekonomik disiplin içerisinde uygun bir takvime yerleştirilmesi ve meslekler arası dengeler de gözetilerek yapılmasıdır. Bu şekilde bütünsel bir çalışma yapılıyor. Zamanlaması sayın bakan tarafından açıklanacaktır." dedi. Ömer Çelik ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da daha önce ifade ettiği gibi 3600 Ek Gösterge çalışmalarında pozitif yaklaşımın aynen sürdüğünü kaydetti.

"Cumhurbaşkanımız Sağlam Duruyor"

"Sayın Cumhurbaşkanımız açık bir şekilde söyledi" ifadelerini kullanan Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir şeyin kesinlikle kabul edilemez olduğunu hatırlattı. Erdoğan'ın bir terör örgütü liderinin ifadelerini mektuba ek yapılmasının doğru olmadığını ifade ettiğine dikkat çeken Ömer Çelik, bütün bu süreçlerin 13 Kasım tarihinde muhatabına iletileceğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik dünyanın dört bir yanından gelen Barış Pınarı Harekatı'nın yapılmaması baskıları, tehditleri karşısında Erdoğan'ın kararlı duruş sergilediğinin ve sağlam duruşundan taviz vermediğinin bilinmesi gerektiğini açıkladı.

Adalet Duygusu Tatmin Edilecek

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yeni infaz usulleri üzerine de çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Gece, hafta sonu, konutta infaz gibi yeni usullerin değerlendirme kapsamında olduğunu belirten Çelik, kadın ve yaşlılar lehine olacak şekilde düzenlemeler üzerinde çalışıldığını aktardı. "Burada mesele bir kereliğine af değil sürdürülebilir, adalet duygusunu tatmin eden infaz sisteminin bütünlüklü olarak ele alan bir yaklaşım tartışılıyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER