Son Dakika: ABD Ziyareti Öncesi Erdoğan'a Bahçeli'den Mesaj Var!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmeyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte MHP lideri Bahçeli'nin açıklamasından satırbaşları...

Son Dakika: ABD Ziyareti Öncesi Erdoğan'a Bahçeli'den Mesaj Var!

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de yapacağı görüşmeyle ilgili dikkat çekici yorumlarda bulundu. "Şu hususu bütün dünya bilmelidir k, Türk milleti tamamıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır." ifadelerini kullanan Bahçeli, MHP'nin cesaret ve inanmışlıkla Türkiye'nin çıkarlarının arkasında ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçisi olduğunu ifade etti.

Bahçeli'den Yazılı Açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli kritik Trump - Erdoğan görüşmesi öncesi yazılı açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı. Türkiye ile ABD arasındaki siyasi ilişkilerin ve müttefiklik bağlarının çok sarsıcı ve sancılı bir süreçten geçtiğini ifade eden Bahçeli, iki ülke arasındaki soğukluğun, gerginliğin ve güvensizlik atmosferinin günden güne derinleşip genişlemekte olduğuna dikkat çekti.

Bu süreçte ABD'nin Türkiye'ye hasbi ve dostane yaklaşmamasının, sürekli ekonomik yaptırım tehdidiyle diyalogları zehirlemeye çalıştığının makul görülemez bir çarpıklık olduğunu vurgulayan MHP lideri Devlet Bahçeli açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye 67 yıldır NATO üyesi, 74 yıldır da ABD’yle yakın diyalog halindedir. Ancak bahsi uzun süredir yapılan dostluk ve müttefiklik hukuku maalesef devamlı ülkemiz aleyhine gelişmiş, taviz ve geri adım hep Türkiye’den beklenmiştir. Türkiye ile ABD arasında adil, eşit ve hakkaniyete dayalı ittifak hukuku yalnızca sözde kalmış, üstelik Türk milletinin onur ve gururuyla pervasızca oynanmıştır."

"Türkiye'nin Düşmanlığı Çok Tehlikelidir"

"Hiç şüphe yok ki, muhatapları açısından Türkiye’nin dostluğu değerli düşmanlığı ise çok tehlikelidir. Her seferinde Türkiye’ye hakaret dozajı artan tehditler savurmak, milli vakarımızı fütursuzca küçümseyip aşağılamaya heves etmek hiçbir devlet veya hükümet başkanının haddi olamayacaktır." ifadelerini kullanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aksi bir davranışa yeltenen aymazların ve ahlaksızların karşılarında Türk milletinin tamamını bulacaklarını hatırlattı.

ABD'nin Türkiye'ye karşı terör örgütleri ile aynı cephenin içinde aynı emek ve eylem kulvarının izinde yürüdüğünü ve ABD'nin rotasının terörizme açılmakta olduğunu vurgulayan MHP lideri Bahçeli, "Stratejik ortaklıkla temellenen irtibatların kesilmesiyle birlikte müttefiklik bağlarının kopartılması hususunda planlı bir çabanın çoktandır tedavülde tutulduğu bilinen ve saklanması artık mümkün olmayan bir gerçektir." dedi.

"ABD Terör Örgütü YPG/PKK'yı Alenen Destekledi"

Kritik görüşme öncesinde yaptığı yazılı açıklamasında MHP lideri Bahçeli, "ABD, terör örgütü YPG/PKK’yı alenen desteklemiş, on binlerce tır dolusu silah yardımıyla tarihin ve insanlığın neresinde durduğunu alçalarak göstermiştir." ifadeleriyle ABD'nin Orta Doğu'da istikrarsızlık ve kaos girdabının sürmesini hedeflediğini ve komplo kurduğunu yineledi.

"Zalimler mazlum yüreklerin atışıyla gerileyeceklerdir. Bugün duamız ABD’de bulunan Türk heyetiyle birliktedir." ifadelerini kullanan Bahçeli, Türkiye'nin yolunun, yönünün, yüzünün ve duruşunun dosdoğru olduğunu belirterek "İnanıyorum ki, Cenab-ı Allah doğrunun yanında ve yardımcısıdır." ifadesiyle yazılı açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER