Son Dakika: Kahraman Mehmetçik, Teröristlerin Üzerine Ölüm Olup Yağdı!

Barış Pınarı Harekatı'nda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin ku

Son Dakika: Kahraman Mehmetçik, Teröristlerin Üzerine Ölüm Olup Yağdı!

Barış Pınarı Harekatı'nda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeyinde 9 Ekim Çarşamba saat 16:00'da resmen başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nda kahraman Mehmetçik destan yazmaya devam ediyor. Alınan son dakika bilgilerine göre, harekatın düzenlendiği bölgede 11 köy terör oluşumlarından temizlenirken, operasyonun başlangıcından bu ana kadar 277 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatı bölgeden izleyen Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, operasyonun ilk 40 saatine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Mehmetçik, sivil şehitlerimizin ardından YPG/PKK'nın üzerine ölüm olup yağdı." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyinde kurulan terör devletine karşı harekatın başladığını açıklamasının üzerinden 40 saat geride kaldı. TSK'nın şanlı askerleri, Suriye'nin kuzeyinde konuşlanan terör örgütü YPG/PKK'ya karşı Cumhuriyet tarihinin en büyük ve kapsamlı harekatını başlattı.

277 Terörist Öldürüldü


Kahraman Mehmetçik, operasyonun başlatıldığı aynı gün saat 22:00 civarında Suriye'de hava saldırısının akabinde kara harekatı safhasına geçti. Barış Pınarı Harekatı'nın 40 saati geride kalırken, son dakika açıklaması olarak toplamda 277 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Güvenlik, Terör ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, Suriye'nin kuzeyindeki son durumu değerlendirdi.

Terör örgütünün ilk olarak Akçakale'ye daha sonra da Ceylanpınar'a düzenlediği hava saldırısının önemli olduğunun altını çizen Ağar, "Ceylanpınar'da bebekleri, çocukları, sivilleri hedef alması, sivil hassasiyetin had safhada olduğu bir dönemde, YPG/PKK'nın içine düştüğü çaresizliğin en önemli göstergesidir. Bu saldırılar PKK'nın duyduğu kin ve nefrettir." ifadelerini kullandı. Teröristlerin böyle bir girişime başvurmalarının TSK'nın terör örgütü üzerinde yarattığı etkinin gücünü gösterdiğine dikkat çekti.

O Bölgede Taş Üstünde Taş Kalmadı


Resulayn'ın güneyinde Barış Pınarı Harekatı'nda maalesef ilk şehidimizi verdik. Tünelden çıkan keskin nişancı bir terörist Mehmetçiğimizi şehit etti. Bu olayın hemen ardından Mehmetçik saldırının düzenlendiği bölgeye ölüm yağdırarak taş üstünde taş bırakmadı. Bir sığınakta bulunan 19 terörist etkisiz hale getirildi. Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasından itibaren 40 saat geride kalırken 1 tek sivile zarar verilmeden 277 terörist öldürüldü. Bu durum TSK'nın operasyonu ne kadar büyük titizlikle ve başarıyla sürdürdüğünün en büyük göstergesidir.

"En Kritik Eşik İlk 6 Saatte Aşıldı"


Barış Pınarı Harekatı'nda kahraman Mehmetçiğimiz için en kritik eşik, harekatın başlamasından 6 saat sonra sınırı geçerek Suriye'nin kuzeyine adım atılmasıyla aşılmış oldu. "Türkiye'nin böyle bir harekat yapmayacağını, yapamayacağını, yaptırılmayacağını söyleyenler Türk milleti ve ordusunun büyüklüğünü bir kere daha gördü. PKK, yine fare gibi saklanıyor. Çıkıp kahpece askerimizi şehit ediyor." ifadelerini kullanan Güvenlik, Terör ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar bugünden itibaren meskun mahallerdeki ince operasyonlar için Jandarma ve Polis Özel Harekat birimlerinin de bölgede olacağını bildiğini kaydetti.

"Mehmetçik İnsanlık Dersi Veriyor"


Türk Silahlı Kuvvetleri çarşamba günü saat 22:00'de kara harekatı başladıktan bu yana, terör örgütünü darma dağın ediyor. PKK, çaresizlikten sivillerin arkasına saklanıp sivilleri hedef alıyor. Mehmetçik, insanlık suçu işleyen teröristlere insanlık dersi veriyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER