Son Dakika: Yaz Geri Geldi! Hava Sıcakları Artıyor. İşte Hava Durumu Tahminleri

Kasım ayına girilmesiyle yurdun doğu kesimlerine kar yağışı devam ederken, batı kesimlerinde ise havalar yaz mevsimini aratmayacak. Güney kıyılarımızda hava sıcaklıkları 27 dereceye çıkacak...

Son Dakika: Yaz Geri Geldi! Hava Sıcakları Artıyor. İşte Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu hakkında son tahminlerini yayınladı. 5 Kasım Salı günü itibarıyla yurdun batı kesimlerinde genel olarak yumuşak bir hava hakimken kısa süreli yağışlar bekleniyor. Bununla birlikte haftanın ilerleyen günlerinde yağışlar yerini güneşli ve açık bir havaya bırakacak. Yurdun güney kıyılarında ise termometreler 27 dereceye kadar yükselecek. İşte Meteoroloji'nin açıkladığı hava durumuna dair son dakika tahminleri...

Kasımda Yaz Bir Başkadır

Kasım ayının ortalarında Türkiye'de adeta yaz mevsimi yeniden yaşanacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hava sıcaklıkları 5 Kasım tarihinden (bugün) itibaren yurt genelinde yükselişe geçecek. Önümüzdeki haftalarda havanın güneşli ve açık olması bekleniyor. Antalya ve Mersin gibi güney illerimizde ise sıcaklıklar cuma günü 27 dereceye kadar yükselecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika olarak yayınlanan en güncel hava durumu tahmin haritasına göre yarından itibaren yurdun genelinde parçalı ve bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkarak adeta yaz mevsimini aratmayacak.

Batı Kesimlerde Yağış Bekleniyor

Hafta sonundan itibaren güneşli ve açık bir hava beklenirken, bugün yurdun batı kesimlerinde kısa süreli yağışların beklendiği bildirildi. Bunun yanı sıra Meteoroloji'nin açıkladığı en güncel hava tahmin raporunda bugün Muğla ve çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülebileceği tahmin edildi. Öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen sağanak yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul Bugün 21 Derece

İstanbul'da bugün beklenen hava sıcaklığı 21 derece olarak tahmin edildi. Nem oranının %67 olması beklenirken salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yağmur beklenmediği Meteoroloji'nin güncel hava tahmin raporunda yer aldı. Bugün ülkenin batı kesimleri parçalı bulutlu ve çok bulutlu olurken, yarından itibaren bu hava yerini güneşli ve açık havaya bırakacak.

İstanbul'un aksine kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde yağış olması bekleniyor. Yağışlar öğle saatlerinden itibaren Muğla ve çevresinde yoğunlaşacak.

Bazı İllerde Beklenen Hava Durumu

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 18

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu 22

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, bugün sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER