TOKİ Zeytinburnu Beştelsiz Projesi İçin Çalışmayı Başlattı

2023 yılına kadar hedeflenen konut inşaatlarını sonuçlandırmak için harekete geçen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, bu kapsamda Zeytinburnu'nda gerçekleştirilecek Beştelsiz Projesi için düğmeye bastı. İşte TOKİ'nin yeni projesi hakkında bilinmesi gerekenler...

TOKİ Zeytinburnu Beştelsiz Projesi İçin Çalışmayı Başlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) projeleri tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor. Özellikle dar ve orta gelirli ailelerin uygun şartlar altında kendi evlerine sahip oldukları TOKİ projelerine Türkiye genelinde yoğun ilgi gösteriliyor. Son olarak İstanbul'da yeni konut projelerine başlanacağını duyuran TOKİ'nin açmış olduğu ihale haberleri de vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.

Zeytinburnu Beştelsiz Projesi Başlıyor

2023 yılına kadar ülke genelinde toplamda 1 milyon 200 bin konut inşa etme planına yönelik çalışmalarına ara vermeden devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz mahallesi için de ihaleye çıkacağını duyurdu. TOKİ Zeytinburnu Beştelsiz projesi, şimdiden dar ve orta gelirli vatandaşlar tarafından heyecan yarattı. Proje kapsamında 160 adet yeni konut ve 49 adet dükkanın yer alacağı öğrenildi. Projenin ihalesi ise 22 Ocak 2020 tarihinde düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.

İstanbul'da ikamet eden dar ve orta gelirli vatandaşları, uygun koşullar altında ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) geçtiğimiz yıl boyunca sadece İstanbul'da gerçekleştirdiği projelerine her zaman olduğu gibi yoğun ilgi oluştu. Kayaşehir mevkiinde 862 yeni konut inşa eden TOKİ, Silivri'de bin 352, Şile'de ise 103 adet yeni konut inşasını tamamlamıştı. İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi, Beştelsiz Mahallesi kentsel dönüşüm ve gelişim projesi 160 adet yeni konut ve 49 adet dükkan inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi 22 Ocak 2020 tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın alt gelir gurubu ve emekli grubu başvuru şartları şu şekildedir:

  • Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması,
  • Başvuru sahibinin projenin bulunduğu il sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması ve projenin bulunduğu ilin nüfusuna kayıtlı olması,
  • Başvuru sahibinin, TOKİ'den daha önce konut satın almış olmaması ve yine TOKİ'den konut kredisi kullanmamış olması, (Şehir aileleri, gaziler, dul ve yetimleri kategorisi hariç)
  • Başvuru sahibinin kendisine eşine ya da çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç)
  • Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 4 bin 500 TL olması
  • Başvuru tarihi itibarıyla başvuru sahibinin 25 yaşını doldurmuş olması
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat tırak
Murat tırak - 10 ay Önce

Ev sahibi olmak istiyoru.

Metin İnan
Metin İnan - 10 ay Önce

Bende

SIRADAKİ HABER