WhatsApp'a Yepyeni Bir Özellik Geliyor: Kapatma

Dünyanın önde gelen ve ülkemizde de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini ve memnuniyetini artırmak amacıyla güncellemeler yapmaya devam ediyor. Son güncelleme kullanıcıların çok işine yarayacak...

WhatsApp'a Yepyeni Bir Özellik Geliyor: Kapatma

WhatsApp, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri olarak öne çıkıyor. Uygulamanın daha kullanışlı ve memnuniyet verici bir platform olması için sürekli çalışan WhatsApp geliştiricileri, peş peşe yeni güncellemeler yayınlayarak WhatsApp'ın daha kullanışlı bir platform olmasını sağlamaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp'ta kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yeni bir özellik devreye gireceği açıklandı. Bu özellik kullanıcıları çok sevindirecek...

WhatsApp'a Kapatma Özelliği Geliyor

Son güncelleme ile WhatsApp mesajlaşma uygulamasına kapatma özelliği geleceği öğrenildi. Kullanıcılar bu özellik aktif olduğunda artık gruplara kendilerinden habersiz giriş yapmayacak ve bu konuda seçim yapma şansına sahip olacak. Kullanıcıları fazlasıyla sevindirecek özelliğin yeni güncelleme ile tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması planlanıyor.

WhatsApp gruplara eklenmeyi kapatma seçeneği adı altında yeni hizmetle kullanıcılar artık kendilerinden habersiz her gruba eklenemeyecek. Pek çok kullanıcının ortak şikayetlerinden biri olan habersiz bir şekilde gruplara eklenmeye çözüm getiren WhatsApp geliştiricileri, bir süredir bu özelliğin stabil bir şekilde çalışması için çalışmalar düzenliyordu. Sizinle hiç alakası olmayan kişilerin açtığı gruplara bir şekilde dahil olan ve bu gruplara davet edilmeden yani haberdar edilmeden dahil olan kullanıcıların rahatsızlıkları gün geçtikçe arttıkça WhatsApp yönetimi çözümü bu şekilde bulmuş oldu.

iOS ve Android İşletim Sistemine Birlikte Geliyor

Türkiye'de de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp gruplara eklenmeyi kapatma özelliği hem iOS hem de Android işletim sistemini kullanan telefonlara birlikte geliyor. Bunun yanı sıra bir sonraki güncelleme ile WhatsApp kullanıcılarına kara liste özelliği de sunulacağı öğrenildi. Kullanıcıları rahatsız eden diğer WhatsApp kullanıcılarının önleri bu şekilde hızlıca kesilmiş olacak. Bu özellik sayesinde başka kullanıcıları çeşitli şekillerde rahatsız eden kullanıcıların herhangi bir gruba eklenmeleri söz konusu olmayacak.

Tüm bu yeni özellikler ile birlikte yeni güncellemede kullanıcıların hoşuna gidecek farklı yenilikler de bulunuyor. Rehberinizde ekli olmayan kullanıcılar adına da geçerli olan bu özellik, kimlik avı dolandırıcılığı vakalarının da önüne geçilmesini sağlıyor. Bir grup sohbetine katılmadan önce özel bir davetiye size ulaşmış olacak. Bu davetiyeye onay verdiğiniz taktirde gruba dahil olacaksınız. Onay vermediğiniz zamanda sizden habersiz bir şekilde gruba dahil olmanız söz konusu olmayacak.

WhatsApp uygulamasında gruplara eklenmeyi kapatma özelliğine erişmek için yapmanız gereken işlemler şu adımlardan oluşmaktadır:

Ayarlar menüsüne girdikten sonra Hesap başlığına dokunun. Bu menüde yer alan Gizlilik sekmesinden Grupları seçtikten sonra osnay verme açma ya da kapama işlemini kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER