WhatsApp Business, iOS Beta Kullanıcıları İçin Güncellendi

WhatsApp Business, geçtiğimiz günlerde 2.19.110.21 numaralı sürümü ile iOS beta kullanıcıları için güncellendi. İşte WhatsApp Business uygulamasına dair son güncelleme ile gelen özelliklerin detayları...

WhatsApp Business, iOS Beta Kullanıcıları İçin Güncellendi

Geçtiğimiz günlerde yeni yayınlanan WhatsApp Business iOS beta sürümü, yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Uygulamayı açtığınız zaman, WhatsApp Business giriş ekranında bazı değişikliklerin olduğu hemen göze çarpıyor. Beta sürümünde olduğu için henüz test aşamasında olan WhatsApp Business yeni arayüzünün son hali bu olmayacak. WhatsApp Business yetkilileri ve yazılımcıları daha ileriki süreçte bu güncellemelerin üzerine yeni sürümler ekleyerek yeni görünümleri oluşturabilirler. WhatsApp Business giriş ekranındaki değişikliğin yanı sıra bir diğer değişiklik ile de etiket olarak adlandırılan özelliğin artık WhatsApp Business kullanıcıları tarafından ayarlanabilir hale getirildi.

Bu değişiklik sayesinde WhatsApp Business üzerinde gerçekleştirdiğiniz sohbetleriniz için kişisel etiketler oluşturmanız mümkün olacak. Son olarak yakın zamanda sosyal medyaya sızan bir özelliğin de bu sürüm ile birlikte WhatsApp Business beta kullanıcılarının kullanımına sunulduğu görülüyor. Sohbet ettiğiniz esnada size gelen veya sizin gönderdiğiniz emoji veya simgelerin, arka fonu (background) beyaz ve yeşil bir tasarıma kavuşmuş oluyor.

WhatsApp Business iOS Uygulaması Genişliyor

WhatsApp Business iOS uygulamasının kapsama alanı her güncellenen sürüm ile birlikte giderek genişliyor. Küçük işletmelere, müşterileri ile iletişim kurma imkanı veren WhatsApp'ın yeni platformu WhatsApp Business, Android işletim sistemine uyumlu uygulaması geçtiğimiz yıl lansmanı ile kullanıma sunulmuştur. WhatsApp Business uygulamasının iOS versiyonu ise geçtiğimiz ay bazı ülkelerde kullanıcılarla buluşmaya başlamıştır. Bu gelişmenin üzerine WhatsApp Business iOS uygulamasının da kapsama alanının genişletilmesi hızlı bir şekilde ilerliyor.

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp uygulamasının işletme sahiplerinin kullanımına yönelik çıkardığı WhatsApp Business'ta işletme sahipleri, bir profil oluşturarak e-posta veya mağaza adresi gibi detayları paylaşabiliyor. Müşteriler karşılama veya erişilemem mesajları da bırakabilen kullanıcılar, bu profil üzerinden müşterileriyle olan etkileşimlerini de diledikleri gibi stratejik olarak yönetebiliyorlar. WhatsApp Business uygulaması aynı şekilde WhatsApp'ın web ara yüzünü de destekliyor.

WhatsApp Business'ın bir de küçük ölçekli şirketlerin yanında büyük çaptaki şirketlerin kullanımına sunulan bir versiyonu daha var. Ücretli bir platform olan WhatsApp Business API büyük şirketlere daha fazla özellik tanıyor. Dolayısıyla WhatsApp Business ile bu versiyonu birbirine karıştırmamak gerekiyor. WhatsApp Business API büyük ölçekli şirketlere müşterilerine biniş kartı ve fatura gibi bilgiler gönderme imkanı sağlıyor. Platform üzerinden er müşteri hizmetleri desteği de sunabiliyor. Bu versiyon WhatsApp’ın ücretli uygulamaları olup da hâlihazırda para kazanabildiği birkaç alan arasında bulunuyor.

WhatsApp Business iOS Uygulaması, günce olarak ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Hindistan, Meksika, Brezilya ve Endonezya da aktif olarak kullanılıyor. Önümüzdeki dönemde bu ülkelere Avrupa'dan ve Asya'dan pek çok ülkenin katılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER