Yalova'da Dans Eğitmeni Olarak Çalışan Gülcan Işık (23), Yalnız Yaşadığı Evinde Ölü Bulundu

Yalova'da dans eğitmenliği yapan Gülcan Işık (23) evinde ölü bulundu. Genç eğitmenin sır ölümünün ardından Savcılık soruşturma başlattı. Genç kızın yakınları acı haberle göz yaşlarına boğuldu...

Yalova'da Dans Eğitmeni Olarak Çalışan Gülcan Işık (23), Yalnız Yaşadığı Evinde Ölü Bulundu

Yalova'da özel bir spor merkezinde dans eğitmenliği yapan 23 yaşındaki Gülcan Işık, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu. Henüz nedeni belirlenemeyen ölümle ilgili olarak Savcılık soruşturma başlattı. Genç eğitmenin ölümü yapılacak otopsinin ardından belirlenecek. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Ailesi Haber Alamayınca Polise Bildirdi

Genç eğitmenin sır ölümü Yalova Fatih Caddesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Bir spor merkezinde dans eğitmenliği yapan Gülcan Işık'tan bir türlü haber alamayan ailesi, bunun üzerine durumu polise bildirdi. İhbar üzerine 23 yaşındaki genç kızın yalnız yaşadığı eve giden polis ekipleri, adrese intikal etti ancak kapıyı açan olmadı. Bunun üzerine kapıyı kırarak içeri giren polis ekipleri, Gülcan Işık'ın cansız bedeni ile karşılaştı.

Kesin Ölüm Sebebi İçin Otopsi Yapılacak

Gülcan Işık'ın hayatta olmadığının anlaşılması üzerine Savcılık ve sağlık ekipleri olay yerine geldi. Yapılan ilk incelemelere göre genç öğretmenin ölümünün doğal yollarla gerçekleşmiş bir ölüm olarak kayıtlara geçti. Fakat genç eğitmenin kesin ölüm sebebinin anlaşılması için Işık'ın naaşı Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Gülcan Işık'ın kesin ölüm sebebi yapılan otopsi sonrasında netleşecek.

Acı haberi alan ailesi ve spor merkezindeki arkadaşları göz yaşlarına boğuldu. Genç kızın ölümü ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Otopsi Nedir, Ne Amaçla Yapılır?

Gerçekleşen ölümün ardından cesedin dıştan ve içten tetkik edilmesine otopsi denir. Ölenin ölüm sebebini ve zamanını tam olarak tespit edebilmek, vücuttaki organların durumu tetkik edebilmek veya kimlik belirlenmesi için cesedin kesilmesi, parçalara ayrılması gibi işlemlerle muayene etme işlemleri otopsi olarak geçmektedir.

Otopsinin amacı, tıp ilminde insan vücudunu daha yakından tanıma gibi eğitim ve araştırma amaçlı yapılabileceği gibi ölüm ve hastalık sebeplerini bulma, hastalığın vücuttaki izlerini görme gibi maksatlar için de yapılabilmektedir. Günümüzde adli tıbbı en çok meşgul eden konulardan birisi de cinayete kurban giden kimliği belirsiz kişilerin kimliğinin tespit edilmesidir.

Tıp ilminde otopsi iki amaca yönelik yapılmaktadır. Bunlardan ilki deneysel ve ilmi çalışmalar içindir. Bu tip otopsilere "kadavra otopsisi" denilmektedir. Diğeri de adli vakaların tespiti için yapılan "Adli otopsi"dir.


1. Husûsi otopsi: Ölen şahsın vasiyeti veya ölü sâhipleri tarafından istenen ve ölümün hakiki sebebini meydana çıkarmaya yönelik otopsidir. İlmî araştırma için ve tıp talebelerine öğretmek için yapılan otopsi de bu gruba girer.

2. Adlî otopsi: Ölümün şüpheli olduğu hallerde, zehirlenme vak'alarında, kurşun yaralarından ölen kimselerin vücudunda kalan kurşunları çıkarmak gâyesiyle adliyeye intikal etmiş vak'alara yapılan otopsilerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER