Yerli Otomobil Barcelona Fuarında Dünyaya Tanıtılacak

Fütüristik tasarımı ve son teknoloji özellikleriyle otomotiv otoritelerinden tam puan alan yerli otomobil, ilk kez Barcelona'da düzenlenen MWC Fuarı'nda tanıtılacak. Otomobilin tanıtımın görevini TOGG CEO'su Gürcan Karakaş üstlenecek. İşte detaylar...

Yerli Otomobil Barcelona Fuarında Dünyaya Tanıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk test sürüşünü gerçekleştirmesinin ve ülkemizde tanıtımının yapılmasının ardından yerli otomobil bu kez de Avrupa sahnesinde görücüye çıkacak. Tasarımı ve teknolojik özellikleri ile otomobil piyasasında farklı bir ses getiren yerli otomobil, dünyada ilk kez tanıtılmış olacak. Yerli otomobil İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenecek MWC Fuarı'nda boy gösterecek.

Yerli Otomobilin İlk Uluslararası Fuarı

Barcelona'da 24 - 27 Şubat tarihlerinde düzenlenecek teknoloji fuarında Avrupa'da ilke kez görücüye çıkacak olan Türkiye'nin otomobiline büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor. Özellikle gurbetçi Türklerin bu otomobil hakkında tüm gelişmeleri yakından izlediği biliniyor. Fuarda konuşma ve lansman yapması beklenen Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu CEO'su Gürcan Karakaş'ın aracı otomobil fuarı yerine teknoloji fuarında boy gösterme sözü de bu sayede gerçekleşmiş olacak.

Dünyada büyük yankı uyandıran Türkiye'nin otomobili merakla beklenen bir otomobilden daha fazlasını kullanıcılara sunan özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bir çizgi animasyon ile tanıtımı yapılan mobilite özelliği ile "Otomobili yeni nesil akıllı bir cihaza dönüştürüyoruz." vurgusu yapıldı.

Tüm Akıllı Cihazlarla İletişim Kurabilecek

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) otomobillerinin internete bağlanabilen tüm akıllı cihazlar ile iletişim kurarak, bağlantı teknolojileriyle akıllı yaşamın merkezi haline geleceği ifade edildi. Mühendisler tarafından uzun çalışmalar sonucu geliştirilen ekosistem, şarj altyapısından konum bazlı uygulamalara, diğer akıllı cihazlarla bağlantıdan akıllı park uygulamalarına, üyelik bazlı iletişim hizmetlerinde otomobilin yazılımını kablosuz güncellemeye kadar yeni bir çok hizmeti içerecek ve kullanıcılarına çok daha kolay bir yaşam atmosferi sunacak.

2022'de Yollarda

Yerli aracın iki farklı versiyonu, SUV ve Sedan modelleri, Gebze'deki TOGG merkezinde düzenlenen lansman ile kamuoyuna tanıtılmıştı. Bursa'nın Gemlik ilçesindeki askeri arazide kurulması planlanan fabrikanın önümüzdeki aylarda inşaatına başlanıp 2020 yılı içinde bitirilmesi hedeflendi. Bunun ardından vakit kaybetmeden gerekli istihdamın sağlanıp yerli otomobilin seri üretimine başlanması planlanıyor. Yerli otomobilin ilk serisinin üretiminin de 2022'de tamamlanması amaçlandı.

Yüzde Yüz Elektrikli Otomobil

Yerli otomobilin tamamı elektrikli motorla çalışacak. Otomobilin tamamen elektrikli olması sebebiyle sessiz ve 0 emisyonla kullanılması bekleniyor. Bunun yanı sıra akıllı otomobil özelliği de bulunan yerli otomobil heryerden internete bağlanabilecek. Kokpitte iki kapı arasında boydan boya LED panel ekranı olacak. Yol durumu ve varılmak istenen noktaya ulaşma seçenekleri bu ekran üzerinde sürücüye gösterilecek. Kapı içinde konumlandırılan hoparlörler sayesinde müzik sisteminin de son teknoloji olarak geliştirildiği belirtiliyor. Merkeze sürekli bağlı olacak olan yerli otomobil, güncellemeleri de uzaktan 4G veya 5G bağlantısı ile alabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER