Yerli Otomobilin İsmi 6 Ay İçinde Netlik Kazanacak

Türkiye’nin gündeminde yer almaya devam eden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) imzalı yerli otomobilin ismi, 2020 yılı ortasına kadar belli olacak. TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkındaki son gelişmeleri aktardı…

Yerli Otomobilin İsmi 6 Ay İçinde Netlik Kazanacak

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde yerli otomobil tanıtım toplantısında konuştu. Yerli otomobil hakkındaki son gelişmeleri aktaran Karakaş, şu anda marka adını belirleme ve test etme aşamasında olduklarını, önümüzdeki yılın ortasına kadar bu çalışmaları tamamlayıp kamuoyuna açıklamada bulunacaklarını kaydetti.

“Doğru Zamanda Doğru Yerde Başladık”

Tanıtım toplantısı kapsamında Yeniliği Yolculuk buluşmasında otomotiv sektörünü mobilite ekosistemine dönüşümüne vurgu yapan Karakaş, dünyada kartların yeniden dağıtıldığını ve oyunun kurallarının değiştiğine dikkat çekti. Bu kapsamda Türkiye’nin Otomobili projesine en doğru zamanda ve doğru yerde start verildiğini kaydeden Karakaş, teknoloji alanında, sosyal alanlarda ve düzenleyici kurumların kararlarında etkisi yoğun biçimde hissedilen mega trendlerin otomobili ev ve işten sonra yeni bir yaşam alanına dönüştürdüğünü belirtti.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, otomotiv sektöründe yaşanan bu dönüşüm sonucunda sektördeki kar havuzlarının el değiştirdiğine dikkat çekerek “Sektörde büyüme talep bazlı mobilite, veri bazlı iş modelleri, otonom ve paylaşım çözümleri gibi daha kartlı yeni işlerden gelecek.” açıklamasında bulundu.

Karakaş, “Dünyada elektrikli ve bağlantılı otomobil yarışında herkes yolun başında. Bu yarışta çevik, yaratıcı, iş birliğine açık ve kullanıcı organizasyonlar başarılı olacak.” açıklamasında bulunurken Türkiye’nin Otomobili projesinin de doğru zamanda ve doğru yerde olduğunu bir kez daha hatırlattı.

SUV Segmenti Marka Oluşturmak İçin İdeal

Yerli Otomobil modelleri arasında bir aracın SUV tipinde üretileceğini kaydeden Karakaş, bu seçimin özellikle yapıldığını şu ifadelerle anlattı: “Dünyada ve Türkiye’de son 5 yılda en hızlı büyüyen ve gelecek 5 yılda en hızlı büyüyecek segment SUV. Bunun yanında Türk tüketicilerinin sahip olmayı en fazla istediği ancak yerli alternatifin yok denecek kadar az olduğu bu segmentin beğenilen bir marka oluşturmak için en uygun başlangıç olduğunu biliyoruz.”

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları %100 Türkiye’nin

Yerli otomobil projesinde ortalama iş tecrübeleri 10 yılın üzerinde, işinin ehli, işine adanmış ve küresel tecrübesi olan mühendislerden kurulu bir ekip oluşturulduğunu kaydeden Karakaş, “Çevik, hızlı kararlar alabilen bir organizasyon oluşturduk ve kullanıcı odaklı bir yaklaşım benimseyerek, her faaliyetimizde pazar ve kullanıcı beklentilerine kulak veriyoruz. Ülkemizin tüm tecrübe ve yetkinliklerini önemsiyoruz. Varsa ülkemizdeki, ülkemizde henüz yoksa dünyadaki en iyi iş ortaklarını bulup onlarla kendi mühendislerimizin yönetiminde iş birliği yaptık, yapmaya devam ediyoruz.” dedi. Karakaş, küresel bir marka ortaya çıkarmaya gayret edip dünya ile rekabete girildiğini belirterek, “Endüstriyel gücü ve kültürümüzden ilham alan detayları ile Türkiye’nin Otomobili’ne kavuşacağız.” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER