BankalarGündem

Hakan Atilla’dan Ali Fuat Taşkesenlioğlu yorumu: Ali Babacan biliyordur

Halkbank’ta sular durulmuyor. Şimdide çarpıcı iddia eski Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla’dan geldi. Atilla Taşkesenlioğlu ile ilgili ‘’Nasıl Halkbank Genel Müdürü oldu anlayamadım. Belki Ali Babacan biliyordur.’’ açıklamasında bulundu. İşte detaylar.

Sedat Peker’in ifşaatlarından sonra Halkbank tekrar gündeme oturdu. Sedat Peker’in açıkladığı rüşvet iddialarında adı geçen Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun daha sonra nasıl Halkbank Genel Müdürü olduğu tartışma konusu olmuştu. Konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi kurucusu Abdullah Güzeldülger, ‘’Bankacılık bile yapamayacakken nasıl Halkbank Genel Müdürü oldu’’ dedi.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu nasıl Halkbank Genel Müdürü oldu?

Belki Ali Babacan biliyordur

Bugün ise aynı konuda benzer bir açıklama bir dönem ABD’de tutuklu yargılanan Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’dan geldi. Atilla, Cumhuriyet gazetesinden Barış Terkoğlu’nun sorularını yanıtladı. Burada yaptığı açıklamada Atilla, ’’ “Hangi vasfı değerlendirildi de bu göreve getirildi ben de merak ediyorum. Beraber çalıştık. Bankaya katkı sağlayacak tek bir şey yaptığını görmedim. Ne sıfatı vardı da genel müdür oldu anlayamadım. Belki kendisini atayan imzayı atan Ali Babacan biliyordur” dedi. Yazıyının tamamını ekumak için Hakan Atilla, kara kutuyu açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu