Bankalar

Halkbank 150 uzman yardımcısı alacak! Peki; başvuruları ne zaman, başvuru şartları nedir, sınav hangi tarihte?

Türkiye’nin prestijli bankalarından olan Halkbank çalışma arkadaşı arıyor. Halkbank bünyesinde çalıştırmak üzere 150 uzman yardımcısı alacak. İşte şartlar.

Birçok kişi 2022 yılının yarısını geride bırakmamızla birlikte bankaların personel alım ilanlarını merakla bekliyor. Bu kapsamda Halkbank personel alım ilanını internet sitesinden duyurdu. Halkbank 150 uzman yardımcısı alacak.

Halkbank’ın ilanının ardından personel alımına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ilanın detaylarını merak etmeye başladı.

Peki; Halkbank personel alımı başvuruları ne zaman, başvuru şartları nedir, sınav hangi tarihte? Halkbank 150 uzman alımı şartları neler?

Halkbank 150 uzman yardımcısı alım ilanı

Halkbank internet sitesi üzerinden yaptığı ilanla beraber 150 tane uzman yardımcısı alacak. İstanbul’da istihdam edilmek üzere bilgi teknolojileri uzman yardımcısı kadrosunda 150 personel istihdam edilecek.

150 uzman yardımcısı başvuruları 6 Mayıs’ta başlayıp 27 Mayıs’ta sona erecek. 25 haziranda ise eleme sınavı yapılacak

Halkbank personel alımı başvurusu

Halkbank personel alım başvuruları 06 Mayıs 2022 – 27 Mayıs 2022 tarihleri arasında https://sinav.yildiz.edu.tr/ halkbank adresinden yapılacak; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 150 (Yüzelli) TL tahsil edilecek.

Halkbank personel alımı sınavına katılım şartları

  1.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2.  Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3.  Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,
  4.  Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
  5.  01.01.1993 ve sonrası, 01.01.2004 öncesi doğumlu olmak,
  6.  Mezuniyet kriterine ilişkin; aşağıdaki Tablo’da belirtilen öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans veya yüksek lisans bölümlerinden 15 Ağustos 2022 itibarıyla mezun olmak veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak.f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek (Sağlık Raporu; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)
  7. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Aralık 2022 tarihine kadar tecilli olmak ya da bedelli askerlikten yararlanacak olmak,
  8.  Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,
  9. Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu