Hedera (HBAR) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Kripto paralardan Hedera Coin nedir ve güncel fiyatı hakkında ne biliyoruz? HBAR Coin nasıl satın alınır? Hebera'ya ilişkin merak edilenler ve şu an kaç dolar üzerinden işlem gördüğü haberimizde...

Hedera (HBAR) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Hedera coin'in 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 70.347.519$ ve canlı fiyatı 0.260564$'dır.
Kripto para derecelendirme platformu Coinmarketcap'ın sınıflandırmasına göre, Hedera coin, yaklaşık 4.715.956.931 USD doğrudan piyasa değeri ve yaklaşık 18.092.792.421 ticaret arzı ile diğer paralar arasında 33. sıradadır ve maksimum token miktarı yaklaşık 50 A milyar tokendir.

Hedera (HBAR) Nedir?

Hedera, DApps'e göre insanların, işletmelerin ve kuruluşların güçlü merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, halka açık, popüler ve en sürdürülebilir bir merkezi olmayan ekonomi ağıdır.
Hedera, yavaş performans ve istikrarsız bir temeldeki blok zincir teknolojisi sistemlerinin karşılaşabileceği sınırlamaların çoğunu ortadan kaldıran ılımlı ve verimli bir sistemle tasarlanmıştır.
Hedera, yaklaşık dört yıl önce bir ICO aracılığıyla finanse edildi ve 2019'da, ICO'nun bir parçası olarak Hedera ana ağına açık erişim sağlandı. O sırada yatırımcıların orijinal HBAR tokenini çok ucuza satın aldılar. Akıllı sözleşmeler, düzenli işlemler ve depolanmış dosyalar gibi hizmetlerinin temelini oluşturan yakıt olduğundan ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kullanıldığından Hedera tokenin kamu ağında büyük bir rol oynadığı açıktır ve Hedera platformunun bütünlüğünü korumak için HBAR belirtecinin kullanıcıları bunu paylaşabilir.

Hedera Hashgraph'ın Kurucuları Kimlerdir?

Hedera Hashgraph, Dr. Lemon Baird ve Mance Harmon tarafından kurulmuştur. Baird, Hedera Hashgraph'ın dağıtılmış konsensüs algoritmasının yatırımcısıdır ve şu anda Hedera Projesi'nin Kıdemli Bilim İnsanıdır.
Baird'in Hedera Hashgraph'ı kurmadan önce bilgisayar bilimi ve bilgi güvenliğinin tüm alanlarında geniş deneyime sahip olduğunu ve daha önce Academy of Cyberspace araştırmalarında Kıdemli Araştırma Bilimcisi olarak görev yaptığını ve şu anda Kurucu Ortağı ve Şef olarak görev yaptığını belirtmek gerekir. Bir uygulama geliştirme platformu DApps olan Swirlds Inc'de Teknoloji Sorumlusudur.
Mance Harmon'a gelince, Hedera'nın Başkanı ve CEO'su, bilgi teknolojisi alanında geniş deneyime sahip ve deneyimli bir yazılım bilimcisi, teknoloji ve bilgi güvenliği sektörünün önde gelen şirketlerinde daha önce birkaç pozisyonda görev almış ve şu anda Baird ile Swirlds. Inc.'in kurucu ortağı ve yönetici direktörü olarak çalışıyor.
Hedera'nın liderlik ekibi Mance Harmon ve Lemon Baird'ın yanı sıra bilgisayar ve yazılım alanında yetkinlik ve deneyime sahip 12'den fazla kişiden oluşmaktadır.
Hedera Hashgraph Neden Bu Kadar Benzersiz?
Hedera Hashgraph, Hashgraph adı verilen yeni bir dağıtılmış defter teknolojisi türünü tanıttığı için, geleneksel blok zinciri teknolojisine göre inşa edilen diğer kripto para birimi platformlarından farklıdır.
Bu teknoloji, Hedera'nın hız, ölçeklenebilirlik ve düşük maliyet dahil olmak üzere çok sayıda kilit alanda birçok blok zinciri tabanlı alternatifi geliştirmesini sağlar. İşlem sonu 5 saniyeden kısadır ve genel olarak Hedera Hashgraph, 10.000'den fazla işlemi gerçekleştirebileceğini bilir. Popüler blok zinciri teknolojisi aracılığıyla 5 ila 20'den fazla POW tabanlı işlemle karşılaştırıldığında çok kısa bir sürede tamamlıyor

Hedera Network Hangi Hizmetleri Sağlıyor?

Ağ, kullanıcılara bir dizi kodu kullanarak kolayca Hedera'da değiştirilemeyen belirteçler oluşturma ve saklama yeteneği veren bir belirteç hizmeti sunar.
Ağ, kullanıcıların doğrulayabileceği güvenli bir olay günlüğü gerektiren herhangi bir uygulama veya ağ için ek bir güvenilir katman görevi gören bir fikir birliği hizmetini etkinleştirir.
Platform, geliştiricilerin verimli ve sağlam merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan akıllı sözleşmeler sağlar.
Dosyaların ve verilerin silinme kanıtıyla birlikte merkezi olmayan şekilde depolanmasına, ayrıca kontrollü değişiklik ve zamana dayalı dosya süresinin dolmasına izin verir.

Dolaşımda Kaç Tane Hedera Hashgraph Var?

Dolaşımdaki bazı madeni paraların üst sınırı bilinmemekle birlikte, Hedera Hashgraph'ın toplam üst sınırı yaklaşık 50 milyar token ve şu anda toplam arzın yüzde 14’üne denk gelen 7 milyar token dolaşımda bulunmaktadır.
Hedera, tokenlerinin bir sonraki dalgalarının ne zaman açılacağını ayrıntılandıran birkaç periyodik rapor yayınlıyor ve tedarikçilerine göre, projenin kurucuları, her biri için toplam arzın yüzde 4'üne eşit olan yaklaşık 2’şer milyar dolarlık HBAR tokenine sahiptir. Bu tokenlere 6 yıllık bir süre boyunca erişebilecekler.
Aynı şekilde, yaklaşık 4 yıl önce projeye katılan diğer üst düzey Hedera yöneticilerine 250 ila 300 milyon token arasında değişen tokenler verildi ve bu tokenler Aralık 2021’den itibaren erişilebilir hale geldi.
Hedera'nın iki yıl önce dolaşan raporuna göre, yaklaşık 17.03 milyar Hedera tokeni vardı ve bu tokenlerin üç yıl sonra dolaşımda olacağını belirtmekte fayda var ki bu, bugün sunulan toplam tokenlerin yaklaşık yüzde 34'üne eşittir.


Hedera Hashgraph Ağının Güvenliği Nasıl Sağlanır?


Hedera Hashgraph ağı, Hashgraph olarak bilinen ve ağın güvenliğini sağlayan yeni konsensüs sistemini kullanır ve 11 farklı sektöre ulaşan yaklaşık 39 farklı kuruluştan oluşan düzenli bir yönetim kurulu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kullanılır. Hedera veritabanlarının yönlendirilmesine, platformun kararına ve kamu ağındaki İlk düğümlerin çalışmasına ilişkin oylamaya katılır.
Hedera ayrıca, ağın korunmasına yardımcı olmak için kullanıcıların kaynaklarını paylaşmalarına olanak tanıyan Proof of Stake PoS'u kullanır ve tüm Hedera sözleşmeleri kendileri veya yönetim kurulu üyeleri tarafından yönetilir.

Hedera Hashgraph'ı Nereden Satın Alınır?

Birçok dijital borsa, Binance, Huobi Global, Mandala Exchange ve OKx dahil olmak üzere Hedera hisselerini satın alma olanağı sunar.