EkonomiGündem

Hisarcıklıoğlu’ndan faiz açıklaması: Faizler çok yüksek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, bugün faiz oranları ile ilgili açıklamada bulundu. İşte Hisarcıklıoğlu’nun son dakika faiz açıklaması.

Türkiye’de faiz oranları tartışması devam ediyor. Birçok ekonomist faiz oranlarının yükseltilmesi gerektiğini savunurken hükümet faiz oranları düşürmekte ayak diretiyor. Geçtiğimiz günde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu iş adamları ile bir araya gelmiş ve bir iş adamının ‘’siz bankaları yüzde 14 faizle fonluyorsunuz bankalar bizde yüzde 40 faizle kredi veriyor’’ eleştirisinde bulunmuş Başkan Kavcıoğlu’da alma kardeşim diye yanıt vermişti. Bugünde faiz oranları ile ilgili olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu açıklamada bulundu.

Faizler çok yüksek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu bugün reel sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Buradaki toplantıda konuşma yapan Hisarcıklıoğlu faiz oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek, “Firmalarımız bankalardan talep ettikleri kredileri alamıyorlar, alanlara ise çok yüksek faiz oranları uygulandığı görülüyor” dedi.

Konuşmasının devamında ‘’İşletme sermayesi kredileri, özellikle KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürebilmesi için kritik hale gelmiştir’’ diyen Hisarcıklıoğlu ‘’En büyük sıkıntıyı finansa en çok duyarlı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz yaşamıştır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu