Bilgi MerkeziGündem

İndirimli elektrikte son tarih 29 nisan!

Elektrik tedarikçisini değiştirmek için belirlenen son başvuru tarihi 29 Nisan 2022.

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarındaki artışlar devam ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte doğal gaz faturalarının düşerken tüketiciler bu defa da artan klima kullanımıyla yükselecek elektrik faturaları ile karşı karşıya kalacak.

Çünkü geçen yaz tedarikçi değiştirmemiş bir iş yeri için bir klimanın bir saatlik elektrik faturası 2 TL iken bu rakam bu yaz için 5,5 TL olacak. Öte yandan ev tipi klimalar için geçtiğimiz yıl 1,6 TL olan bir saatlik klima kullanımının faturası bu yaz en az 3,8 TL gelecek. Kısacası doğalgaz faturaları yaz aylarının gelmesiyle birlikte yerini elektrik faturalarına bırakacak.

Diğer yandan artan sıcaklıklarla beraber kullanımı artacak olan dondurucular ve buzdolaplarının elektrik faturalarına eklenmesiyle birlikte elektrik faturaları bir hayli şişecek. Artacak olan buelektrik faturalarını düşürmek için özellikle esnafın ve sanayicinin şimdiden önlem alarak elektrik tedarikçisini değiştirmesinin ve daha ucuz bir fiyattan elektrik kullanmaya başlaması için indirimli elektrik başvurusu için son tarih ise 29 Nisan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu