Döviz & Borsa

İslam Memiş’den altın uyarısı, kar satışları gelebilir

Son dakika. Ünlü altın ve döviz yorumcusu İslam Memiş altın yatırımcılarına uyarıda bulundu. Memiş kar satışlarının gelebileceğini söyledi.

Yatırımcıların yakından takip ettiği İslam Memiş altın ve dolarla ilgili son değerlendirmesini paylaştı.  Türkiye Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararı sonrası başta altın olmak üzere değerli metallerde yükseliş bekleyen yatırımcılara İslam Memiş “Heyecan beklemeyin” uyarısında bulundu.

Kar satışları gelebilir

Ünlü yorumcu islam Memiş, ons altında yaşanacak olan düşüşlerin alım fırsatı olarak nitelendirerek ons altında 1.860-1.868 seviyeleri kar satışı bölgesi olduğunu belirterek, ‘’ Şu anda altının ons altın1.857 dolar seviyesinde. Aşağı yönde 1.835 dolar seviyesine kadar bir kar satışı görebiliriz. Hem ons altın hem de gümüş fiyatında aşağı yönlü yaşanan trendde FED’e hazırlık yapılabilir. Çünkü FED sonrası, haziran’da altın ve gümüşün ons fiyatında yeni ralliler olabilir. Bugün bile dövizi olanlar ons bazındaki bu satışları parite üzerinden işlem yapmak suretiyle bir fırsata çevirebilirler” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan gram altının seyrinin dolarda yaşanacak gelişmelere bağlı olduğunu belirten Memiş, ‘’Gram altının 1.000 TL üzerine kırılması dövize bağlıdır. Daha önce 900 TL seviyesinin altından gram altın alanların satış yapacağı yerlerdir. Gram altında çok heyecanlı olmamak lazım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu