Döviz & BorsaEkonomiGündem

İşte bu haftanın kazandıranları: Borsa, dolar, altın

Bu haftanın bitmesi ile birlikte bu hafta kazandıran yatırım araçları da belli oldu. İşte bu haftanın kazandıranları: Borsa, dolar, altın.

Hareketli bir haftayı daha geride bıraktık. Haftanın tamamlanması ile birlikte bu haftanın kazandıran yatırım araçları da belli oldu. Bu haftanın en dikkat çeken yatırım ürünü ise Borsa İstanbul oldu. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftalık bazda ortalama yüzde 6,10 değer kazandı. Güvenli liman altının gram satış fiyatı yüzde 0,71 değer kazandı. Döviz cephesinde ise dolar Türk Lirası karşısında yüzde 0,21 değer kazanırken euro ise resesyon endişeleri ışığında Türk Lirası karşısında 0,04 değer kaybetti.

Öte yandan Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,71 kazançla 1.021,20 liraya, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 0,71 artışla 6.842 liraya yükseldi. Geçen hafta sonu 1.663 lira olan çeyrek altının satış fiyatı ise 1.675 liraya yükseldi. Petrol fiyatlarında ise gerileme devam ediyor. Küresel çapta beklenen resesyon endişeleri ile birlikte ekonomilerin yavaşlaması ve petrole olan talebin düşmesi beklentisi ile birlikte brent petrolün varil fiyatı 95 dolara kadar geriledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu