Kripto Para

Kripto para düzenlemesi senatoya geliyor, işte detaylar

ABD’de bir süredir konuşulan kripto para düzenlemesi sonunda senatoya geliyor. Düzenleme ile birlikte kripto paralar yasal bir çerçeveye oturulacak.

Kripto paralar tüm dünyada gündemdeki yerini koruyor. Başta Terra Luna olmak üzere kripto paralarda yaşanan çöküşün ardından kripto paraların regüle edilmesi ile ilgili çalışmalar hızlandı. Bu kapsamda hazırlanan tasarı ABD senatosuna geliyor.

 ABD Senatörü Lummis, kripto yasa tasarısını senatoya sunacak

ABD ise kripto paraların regüle edilmesi ile ilgili olarak ilk adımı atmaya hazırlanıyor. Daha önce Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı yorumları ile sık sık gündeme gelen Wyoming eyaletinden ABD Senatörü Cynthia Lummis kripto para düzenlemesini senatoya sunacak.

ABD Senatörü Cynthia Lummis kripto para düzenlemesini senatoya sunacak

Bu yasa tasarısı ile birlikte kripto paralar yasal bir çerçeveye oturulacak ve yasa tasarısı, kripto varlıkların doğru sınıflandırmasını belirlemenin yanı sıra kripto düzenlemelerinin çeşitli unsurlarını da netleştirecek.

Senatör Lummis konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Aylardır onunla dalga geçiyorduk, ancak zaman neredeyse geldi. Dijital varlıkları finansal sistemimize tam olarak entegre etmek için bir teklif. Sonunda bu çabayı önümüzdeki hafta açıklayacağım için heyecanlıyım. Bizi izlemeye devam edin.’’ ifadelerini kullandı.

Yasa tasarısının önümüzdeki hafta senatoya sunulması bekleniyor. ABD’nin kripto para düzenlemesi ile ilgili gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu