Kuveyt Türk, Architecht ile Güç Kazanacak!

Architecht şirketi, uzmanlar alanlarının yani finansal teknolojiler,güvenlik teknolojileri gibi bir çok hizmet vermektedir. Verdiği hizmetlerinin yanı sıra alternatif kanal çözümleri, yazılım geliştirme gibi hizmetlerde yer alıyor. İSTANBUL (AA) – Kuveyt Türk inovatif ürün ve hizmetlerini, oluşturmuş olduğu teknolojilerle Architecht ile globale yayıyor. Kuveyt Türk yapmış olduğu açıklama doğrultusunda bankanın inovatif ürün veya hizmetleri tam anlamıyla Kuveyt Türk tarafından 2015’ten bu yana ulusal olarak pazara sunmaktadır. AR-GE, teknoloji ve yenilikler konusunda Ülkemizde önde gelen kuruluşlardan biri olmak olarak vizyonu ile çizgisini ilerleten Architect, çok kısa bir sürede Türkiye’nin en başta yer alan 500 bilişim şirketlerinin arasında yerini almayı başarmıştır. Yeni teknolojilerin adresi olan Architech şirketinin uzmanlık alanları arasında bir çok teknolojik dal bulunuyor. Bunlardan bir kaçı, finansal teknolojiler, güvenlik teknolojileri, alternatif kanal çözümleri, yazılım geliştirme, destek, danışmanlık gibi bir çok hizmeti içinde barındırıyor. Kuveyt Türk inovatif hizmetlerini, kurmuş olduğu şirket olan Architecht ile dünyaya yayıyor.

Dijital bir dönüşümün tam olarak 10. Yılında Kuveyt Türk yeni bir harita çizerek önemli bir adım atmıştır. Finansal olarak yaklaşık 15 yılı aşkın senedir finansal tecrübesi olan Dr. Mücahit Gündebahar, Architecht’e genel müdür olarak atanmıştır. Yaklaşık 10 yıldır Kuveyt Türk’e önemli bir başarıyı getiren ve imza atan Gündebahar, son görevi olarak Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Gündebahar İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 1997 senesinde mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise Bilgi Üniversitesi’nde işletme olarak yapmıştır. Doktorasını ise Haliç Üniversitesi’nde  yapmıştır. Yeni görevine Mayıs 2019 da başlamış ve teknolojik olarak geliştirilmesi ve ürünlerin inovatif hizmetlerinin globalleşen dünyaya satılıp pazarlanmasını hedeflemektedir.

Gelecekteki 10 yılın teknolojileri ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak geliştirilen dünyada bütünleşik ve çok kanallı olan katılım bankacılığı paketi BOA bankacılık platformu, bu şirketin en önemli ürünleri olarak söylenebilir. BOA platformu, Vakıf Bankası ve Emlak katılım bankası tarafından kullanılmaktadır. Kuveyt Türk ise Architecht ile teknoloji ihracatı yapan bir banka olarak dikkat çekmektedir.

Kuzgun AKÇA: ODTÜ Ekonomi bölümü mezunuyum ve 30 yaşındayım. Ekonomist dergisinde köşe yazarlığı yapmaktayım. Aynı zamanda 2018 Kasım ayından bu yana bankahaberi.com'da haber editörlüğü ve muhabirlik yapıyorum.