EkonomiGündem

LPG’de korkutan açıklama! İşte güncel akaryakıt fiyatları

Benzin ve motorin gelen indirimlerden sonra otogaz fiyatıyla ilgili korkutan açıklama geldi. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre LPG de bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60 ila 65 kuruş arasında zam gelmesi bekleniyor. İşte güncel akaryakıt fiyatları…

Rusya Ukrayna savaşı sonrası volatilitenin yükseldiği petrol fiyatlarında OPEC’in petrol üretimini mayıs ayında günlük 432 bin varil artırma konusunda anlaşmaya varması sonrası fiyatlar düşüşe geçti.

Son 40 yılın en yüksek enflasyon oranlarının görüldüğü ABD’de enflasyon oranını düşürmek bir dizi önlem paketleri açıklayan Biden yönetiminin benzin fiyatlarını düşürmek ve enflasyonla mücadeleye yardımcı olmak için rezervlerinden günde 1 milyon varil petrolü kullanıma sunacağını duyurmasının etkisi yeni haftada da devam ediyor.

ABD ham petrol fiyatları haftaya 100 doların altında başladı.Brent petrol ise 104 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İndirim beklenirken zam iddiası

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorin fiyatlarında yapılan indirimi sonrası LGP’ye de indirim yapılmasını bekleyen vatandaşlar için kötü bir haber geldi. Sektör kaynaklarından alınanbilgiye göre, LPG’ye bu gece yarısından itibaren 60-65 kuruş arasında zam yapılacağı iddia edildi.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin:                         

İstanbul: 19,00

Ankara: 19,08

İzmir: 19,10

 

Motorin:

İstanbul: 22,08

Ankara: 22,18

İzmir: 22,19

 

Otogaz (LPG):

İstanbul: 11,03

Ankara: 11,20

İzmir: 11,03

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu