Kripto Para

Luna coin ocak söndürdü! Değer kaybı yüzde 100’ü aştı

Kripto para piyasasındaki çöküş sürüyor. Bazı koinlerde düşüş ise ocak söndüren nitelikte.

FED sonrası kripto para piyasalarında sular durulmuyor. Bitcoin son 5 günde yüzde 25 değer kaybederken bazı altcoin’lerde düşüş yüzde 100’leri aştı.

Blockchain teknolojisinden farklı olarak değeri sabit bir değere bağlı olan koinlerden olan Luna coinin değer kaybı yüzde yüzü aşarak adeta ocak söndürdü. Bu düşüşün ardından kısa sürede trend topic olan Luna coin yatırımcılarının sert eleştirilerine maruz kaldı.

Bir gün herhangi bir kripto bu şekilde batabilir

Luna’daki çöküşün ardından sosyal medya uygulaması Twitter’da açılan #Luna hashtagine kısa sürede binlerce tweet atıldı. Bu twitlerin en çok dikkat çekeni ise Lunazade isimli bir hesaptan atılan tweet oldu.

Lunazade paylaşımın da,’’Kriptoya girmek isteyen arkadaşlar bu resmi alın ve duvarınıza asın bir gün herhangi bir kripto bu şekilde batabilir. Bu kripto 18.000 koin içinde 7. Olsa bile bu olabilir. Onun için siz siz olun çok ufak paraları bağlayın. Ben bittim ama siz aynı hataya düşmeyin.’’ ifadelerini kullandı.

Bu paylaşım kısa sürede beğenilerek en popüler twetlerden biri oldu.

Lunazade gelen tepkilerin ardından ikinci bir tweet atarak, ‘’Bundan sonra param olmadığı için insanlara tecrubelerimi verebilirim. Ve şunu hiç unutmayın başarılı insanların tecrübesi bi bo.a yaramaz. Benim gibi birçok kez tokat yemiş adamin tecrübesi paha biçilemez. Düşen insanlardan öğrenin.’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu