Gündem

Mahfi Eğilmez: Siyasetçiler hatalarını IMF’nin üzerine atarak sıyrılırlar

Ekonomist Mahfi Eğilmez çarpıcı bir açıklamada bulundu. Eğilmez, siyasetçilerin kendi yaptığı hataları IMF’nin üzerine atarak sıyrılırlar, dedi. İşte detaylar.

Dr. Mahfi Eğilmez yaptığı açıklamalarla gündemi sarsmaya devam ediyor. Eğilmez, dün son yazdığı yazısında ‘Yüksek Kur ve Yüksek Enflasyonun Nedenleri’ değindi. Yazısında Eğilmez, enflasyonla para arzı arasındaki ilişkiyi ekonomik teorilerinden yola çıkarak açıkladığı. Daha sonrada bu teorileri Türkiye ekonomisi verileri üzerinde grafiklerle açıkladı. Yazıyı okumak için Mahfi Eğilmez yazdı: Yüksek Kur ve Yüksek Enflasyonun Nedenleri

Daha sonra ise yazıyı Twitter hesabından okuyucuları ile paylaşan Eğilmez, bir okurunun, ‘’Hocam,sıkı para politikası,kredilerde sıkılastirma,hukuksal reformlar yapılsa,TCMB ve ekonomi bakanı kesinlikle bağımsız olsa ve ek olarak imf ile anlasilsa kur,enflasyon uzerindeki etkiyi hemen görmezmiyiz? İMF için görüşünüz nedir?gelmesi iyi veya kötü diyebilirmisiniz?’’ yorumuna çarpıcı bir cevap verdi. Eğilmez cevabından siyasetçilerin kendi yaptıkları hataları IMF’nin üzerine atarak sıyrıldıklarını belirterek, ‘’MF, geçmiş dönemin hatalarını düzeltici önlemler önereceği için sevilmez. Aslında IMF’nin gelmesine yol açan hataları, yanlışları yapan siyasetçilerdir. Ama siyasetçiler bunları bir şekilde IMF’nin üzerine atarak aradan sıyrılırlar.’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu