Milyonluk Kar Açıkladı! Bu Altcoin Uzun Vadede Alınmalı Mı?

Aralık ayındaki diplere kıyasla kripto para birimlerinin değerleri kısmen toparlandı ve yatırımcılar şimdiden alım yapmaya başladı.

Milyonluk Kar Açıkladı! Bu Altcoin Uzun Vadede Alınmalı Mı?

Son toparlanma bir boğa tuzağı gibi görünse de Altcoinlerin 2022'deki performansı, önümüzdeki boğa sezonunda fayda sağlama potansiyeline sahip olanları belirlemek için kullanılabilir. Bir milyon dolar kazandırdığı iddia edilen bu altcoin de onlardan biri olabilir.

MakerDAO Kazançları

Lido DAO dün, TVL için DeFi pazarına liderlik eden akıllı bir sözleşme olan MakerDAO'nun yerini aldı. Protokol yine de pes etmedi; hala para topluyor ve DAO'nun gelişimi için yatırımlar yapıyor. Son veriler, MakerDAO'nun kripto para birimi endüstrisi dışındaki yatırımlarından yaklaşık 2,8 milyon dolar kazandığını gösteriyor. MakerDAO protokolü, ETF'ler ve kısa vadeli tahviller satın almak için fon dağıtan, Monetalis Clydesdale olarak da bilinen MIP65 adlı bir kasa içerir. MakerDAO, MIP65 aracılığıyla çeşitli kısa vadeli tahvillere yaklaşık 500 milyon USDC dağıttı.

Başlangıçta iki emtia yatırımı yapıldı. Bunlar IB01 ve IBTA olarak karşımıza çıkıyor. Bir yıllık ABD Hazine tahvilleri IB01 tarafından izlenirken, bir ila üç yıllık ABD Hazine tahvilleri ise IBTA tarafından izlenir. Tüm nakit yatırımların yaklaşık %69,8'i, paranın çoğunu alan IB01'e yapıldı.

MKR Satın Alınır Mı?

MakerDAO, merkezi olmayan finans anlatısını zayıflatan adımlar atarken, kripto para birimi topluluğu dışındaki yatırımlarından kâr elde etti. MakerDAO, tahvillerin yanı sıra çeşitli yatırımlar da yapmaktadır. Örnek olarak, geçen ay Huntington Valley Bank'a 100 milyon dolarlık DAI kadınları açtılar ve euro cinsinden tahvillere yatırım yaptılar. Dune Analytics'in verileri, protokolün geliri son üç ayda arttığından, MKR ekibinin en azından şimdilik doğru yolda olduğunu gösteriyor. Fakat bir sorun olabilir. Sistemdeki aktif kullanıcılar kripto para kışından olumsuz etkilendi. Messari'nin verilerine göre, protokoldeki tekil kullanıcı sayısı %54'ten fazla azaldı. Ancak Santiment'in verdiği bilgilere göre geçen hafta MKR miktarı 14 milyondan 38.6 milyona yükseldi. Bu büyümeyle birlikte MKR'nin fiyatı da yükseldi. Fakat yatırımcıların çoğu boşuna bekliyor. Diğer bir deyişle, gelen satışlar hızlı artışları sınırlamaya hizmet edebilir.