Gündem

Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret açıklaması: Bakanlığın önündedir

Asgari ücrete ikinci zam yapılmasına yönelik açıklamalar artmaya başladı. AKP Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş asgari ücret zam konusunun bakanlığın önünde olduğunu söyledi.

Artan enflasyon oranları sonrası asgari ücrete ikinci bir zam yapılması gündemdeki yerini koruyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma Bakanı Vedat Bilgin tarafından dillendirilen asgari ücrete zam konusunda son açıklamaya ise AKP Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Numan Kurtulmuş asgari ücrete ikinci kez zam yapılması konusunun bakanlığın önünde olduğunu belirterek, ‘’Temmuz ayında emeklilerimizin, çalışanlarımızın gelirlerinin artırılması ve asgari ücretle ilgili de çalışmalar bakanlığımızın önündedir. Bu çalışmalar yapılıyor. Öncelikli perspektifimiz, temmuz ayı ile geniş bir kitlenin, sabit gelirli bir kitlenin alım gücünü artıracak bir dokunuş mutlaka hükümet tarafından yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş’tan EYT açıklaması

Öte yandan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna da değinen Kurtulmuş, ‘’ Orada da çalışmalar yapılıyor. Ama bu işler öncelik ve zamanlama meselesidir. Bu durum, vatandaşın bize çarşıda pazarda söylemiş olduğu bir durum. Bu anlamda vatandaşın gündemindeki konulardan birisi de EYT’dir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalarını sürdürür ve öncelikler ortaya çıktığı zaman bununla ilgili karar kamuoyu ile paylaşılır.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu