Gündem

Obama, yanık tehlikesi nedeniyle toplatılan akıllı saat kullanıyor

Eski ABD Başkanı Barack Obama geçtiğimiz ocak ayında yanık tehlikesi nedeniyle toplatılan bir akıllı saati kullanıyor. Obama’nın kolu yanma tehlikesi ile karşı karşıya.

ABD’de ara seçim yarışmaları kıyasıya devam ediyor. Bu kapsamda liderler vatandaşları kendi partisine oy vermeye ikna etmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda eski ABD Başkanı Obama’da sahalara indi. 2009-2017 yılları arasında Başkanlık yapan Obama daha sonra ise koltuğu Trump’a devretti. Ancak Barack Obama 2022 ABD ara seçimleri için tekrar sahalara indi. Seçim çalışmaları kapsamında bugün konuşma yapan Obama’nın kolundaki saat dikkatlerden kaçmadı. Zira eski Başkan Obama’nın kolundaki akıllı saat geçtiğimiz ocak ayında yanma tehlikesi nedeniyle toplatılmıştı.

Obama, yanma tehlikesi ile gündeme gelen Fitbit lonic marka akıllı saat kullanıyor
Obama, yanma tehlikesi ile gündeme gelen Fitbit lonic marka akıllı saat kullanıyor

Obama’nın kolu yanma tehlikesi ile karşı karşıya

Barack Obama’nın yanma tehlikesi nedeniyle toplatılan akıllı saati kullanması yürekleri ağızlara getirdi. Fitbit Ionic, 2022 yılının mart ayında kolda yanık oluşturma tehlikesi nedeniyle geri çağırmış Fitbit, akıllı saatin sahiplerine 299 dolarlık tam geri ödeme ve yeni satın alımlar için yüzde 40’lık indirim sağlamıştı. Geri çağırma işlemleri ile birlikte ABD’de satılan 1 milyon cihazı ve dünya çağında 700 bin cihazı geri toplanmıştı.

Öte yandan Fitbit’in Ionic modeli ile ilgili bataryanın aşırı ısınması ile ilgili olarak sadece ABD’de 100 rapor yayımlandı. Ayrıca söz konusu akıllı saat için 78 yanık vakası meydana gelmiş. Tüm bu gelişmelerin ardından Obama’nın hala bu saati kullanıyor olması ise hayranlarının yüreğini ağzına getirdi.

Fitbit lonic lansmanında dikkatleri üzerine çekmişti

Fitbit Ionic, lansmanında dikkatleri üzerine çekmişti. Zira lonic renkli LCD ekranı, üç adet fiziksel düğmesi ve değiştirebilir kayışları ile gözleri üzerine çekmişti. Ayrıca modelde GPS, 2,5 GB’lık dahili depolama ve ödeme yapmak için NFC özelliğini barındırmaktaydı.  Ancak model tüm bu özelliklerine rağmen yaşanan aşırı batarya ısınması nedeniyle Fitbit tarafından geri çeğrılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu