Gündem

Özgür Demirtaş’ın yaptırdığı geri vites sosyal medyada gündem oldu

Ekonomist Özgür Demirtaş’a hakaret eden kişi Demirtaş’ın mahkemeye vereceğim demesi üzerine geri vites yaptı ve sosyal medyanın gündemine oturdu.

Şakkadanak çıkışıyla hafızalara kazınan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, bugün yine çarpıcı bir açıklamada bulundu. Batırel, ‘’Farkında mısınız Türkiye dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında’’ dedi. Bu açıklamanın ardından Prof. Dr. Özgür Demirtaş bu haberi alıntılayarak ‘’Yalan ilk 20’den düştü. Göz göre göre yalan söylüyor’’ yorumunda bulundu.

Daha sonra ise Demirtaş’a cevap veren bir kişi Demirtaş’ın Selanik göçmeni olduğu üzerinden hakarette bulundu. Bunun üzerine bu şahsa cevap veren Demirtaş kişiyi mahkemeye vereceğini ve 1 milyon TL manevi tazminat davası açacağını söyledi.

Geri vites sosyal medyada gündem oldu

Özgür Demirtaş’ın kişiyi mahkemeye vereceğini söylemesi üzerine hakaret eden şahıs bu sefer Demirtaş’tan özür dileyerek, ‘’Özür dilerim. Sizden ve herkesten. Hakkınızı helal edin. Twitter’ı bırakacağım yoksa psikolojik hasta olmaya gidiyorum. Özgür hocam tekrar özür dilerim’’ dedi. Ardından ise yorumunu silerek hesabını kapattı. Bu gelişmenin ardında ise şahsın geri vitesi Twitter’da gündem oldu. Özgür Demirtaş ise sahsı mahkemeye vermeyeceğini söyledi.

Özgür Demirtaş'a hakaret eden kişi ile Demirtaş'ın yazışma görüntüsü
Özgür Demirtaş’a hakaret eden kişi ile Demirtaş’ın yazışma görüntüsü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu