PTT İhtiyaç Sahiplerine İnanılmaz Bir Şekilde Sahip Çıkıyor!

PTT, ihtiyaç sahibi vatandaşlara SMS göndererek anında 50 000 TL kredi teklif ediyor. Haberimizin detayında PTT kredi başvuru ve başvuru süreci ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

PTT İhtiyaç Sahiplerine İnanılmaz Bir Şekilde Sahip Çıkıyor!

Yeni yıl yaklaşırken bankalar hamle yapmaya başladı. İhtiyaç sahipleri, hangi bankaların en uygun faiz ve vade oranlarıyla avantajlı kredi sunduğu hakkında bilgi arıyor. PTT, halka müjdeli haberi verdi.

PTT Vatandaşlara Kredi Vermeye Başladı

PTT, maaş zamlarının yanı sıra emeklilerin günlerini güzelleştirmek amacıyla maaş hesabı kapsamındaki emeklilere 50 bin TL'ye kadar kredi desteği vereceğini açıkladı. Kredi ürününün başlangıç faiz oranını yüzde 2,69 olarak açıklayan PTT, azami vade süresinin 36 ay olduğunu belirtti. PTT'nin emekli kredisinden yararlanmak istiyorsanız lütfen PTT yazıp bir boşluk bırakın. Kimlik numaranızı yazıp 3050'ye kısa mesaj atmanız gerekmektedir.

Ocak Ayında Resmen Zam Yağmuru Var

2023 yılında asgari ücrete yapılan zam milyonlarca işçiyi heyecanlandırdı ama mutlulukları geçici oldu. Ocak ayında maaş zammı almaya hak kazanamayan vatandaşlar onlarla yağmur yağdı. Altı aylık enflasyon döneminin tamamlanması ve Aralık ayı enflasyon verilerinin yüzde 1,18 olarak açıklanmasıyla birlikte emekli maaşlarına refah payı yansıdı. Başlangıçta yüzde 25'lik toplam zam oranını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklama değişti. Bazıları emekli maaşının %30'a çıkarılmasından memnun olurken, daha ciddi bir grup bunun yeterince ileri gitmediğini düşünüyor.

PTT’den Resmen Dev Kampanya

Fiyat artışlarının ardından paraya ihtiyacı olan vatandaşlar bankaların sunduğu kredi faiz oranlarına bakmaya başladı. PTT, bu doğrultuda bir adım olarak Aktifbank iş birliği ile emeklilere özel nakit desteğini duyurdu. PTT-Aktifbank ile görüşülen yeni SMS kredisinin şartları da açıklandı. Uzun süredir Aktifbank ile çalışan PTT, geçtiğimiz günlerde 2023 yılı için ilk kampanyasının detaylarını açıkladı. Emekliler fazlasıyla sevinecek. PTT, maaş zamlarının yanı sıra emeklilerin günlerini güzelleştirmek amacıyla maaş hesabı kapsamındaki emeklilere 50 bin TL'ye kadar kredi desteği vereceğini açıkladı. Kredi ürününün başlangıç faiz oranını yüzde 2,69 olarak açıklayan PTT, azami vade süresinin ise 36 ay olduğunu belirtti.