PTT Müjdeli Haberi Verdi! Nakit İhtiyaçlarınıza İlaç Gibi Gelecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan yardım başvuru koşulları milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. 1611 liralık ödemenin PTT üzerinden nasıl yapılacağı resmen açıklandı. Uzun zamandır beklenen yardım paketi, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı tarafından nihayet açıklandı. Açıklamada, onbinlerce öğrencinin ödenmeyen kredi ve burslar için PTT'ye başvurmaya başladığı iddia edildi.

PTT Müjdeli Haberi Verdi! Nakit İhtiyaçlarınıza İlaç Gibi Gelecek!

Maliyet artışı, okulun yeniden başlamasıyla doğrudan ilişkilidir. Bu noktada anne babaların üzerindeki baskıyı azaltmak için devlet aile destek programı ile müdahale ediyor. Devlet, ihtiyaçlarını istediği gibi karşılayamayan öğrenciler için PTT aracılığıyla ailelere 1611 TL destek veriyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitedeki öğrenciler yukarıda belirtilen geri ödemesiz maliyet kapsamındadır.

Bakanlık Sonunda Devreye Girdi

Başvuru sahiplerinin PTT 1611 TL desteği için hesaplarını düzenli olarak kontrol etmeleri gerekmektedir. Ailelerin talepleri kabul edilirse parayı Bakanlık yapacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, milyonlarca ebeveynin talep ettiği yardımın finansmanına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yardıma ihtiyacı olan öğrenciler çevrimiçi başvuruda bulunmalıdır. Öncelikle e-devlet portalını ziyaret ederek bunu tamamlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bölümüne gidin.

Karşınıza gelen kutucuktaki seçeneklerden sosyal ve finansal destek için önceden hizmet talebinde bulunmak için lütfen bölümü ziyaret ediniz. Bitirmek için sağ üst köşede görünen yeni müşteri adayı sekmesini seçin. Açılan ekranda kayıt formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Başvurunuz kabul edilirse size PTT aracılığıyla aylık 1611 TL ücretsiz ödeme gönderilecektir.

PTT Kredi de Sağlamaktadır

PTT tüketicilerine ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunmak oldukça basit bir uygulamadır. PTT yazıp bir boşluk bırakarak 3050'ye kısa mesaj olarak TC kimlik numarasını yazarak SMS ile başvuru yapmak çok basit. Başvuru sahiplerinin dilekçelerinin onaylanmasını takiben PTT, başvuru sahiplerinin hesaplarına parayı yatırıyor. PTT'ye göre kredi veren bankalar arasında yaş sınırlaması en önemli koşuldur. Yaş sınırı Vakıfbank için 75, Denizbank için 80, ING Bank için 75 olarak belirlendi. Her ay alınacak kredi tutarı hanenin aylık gelirinin %50'sini geçmeyecek şekilde taksitler halinde ödenmektedir.