PTT Şubelerinin Önünde Resmen Sıra Olacak! Başvuru Yapanlara 50 Bin TL Verilecek!

Borçluların kredi odaklı çalışmalarında PTT de yer aldı. PTT üzerinden yayınlanan güncel kampanyada, kredi ödemelerini uygun faiz oranlarıyla yapan yeni bir kredi paketi ortaya çıktı.

PTT Şubelerinin Önünde Resmen Sıra Olacak! Başvuru Yapanlara 50 Bin TL Verilecek!

PTT'nin sponsor olduğu kredi programları, özellikle maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar tarafından fazlasıyla merak ediliyor ve araştırılıyor. Vatandaşlara maddi yönden destek olacak PTT ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında ödemeler hem emekli hem de sigortalılara özel olarak hızlı bir şekilde yapılacak.

PTT kampanyası kapsamında emeklilere 36 ay vadeli kredi ödemesi yapılacağı açıklandı. Emekliler ihtiyaç kredisi almak isterlerse emekli maaşı yerine PTT üzerinden başvuru yapabilirler. 50.000 TL kredi alırsanız, emeklilere sunulan kampanya kapsamında sigortalı vatandaşlara kredi kullandırılacağı belirtilmesine rağmen ilk taksiti PTT aracılığıyla vadeli ödeme seçeneği sunuluyor. PTT'nin programından yararlanabilmeniz için kredi notunuzun sağlam olması ve gelirinizin olması gerekmektedir. Gelirinizi kanıtlayamazsanız, bir kredi çekebilme şansınız olmayacaktır. O yüzden tüm bilgeleri eksiksiz bir şekilde sağladığınızdan mutlaka emin olmalısınız.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Koşulları

Başvurunuz ancak PTT Emekli Kredisi Başvuru Koşulları'nda yer alan şartları taşımanız durumunda işleme alınacaktır. Başvuru için ön koşullar arasında aşağıdaki maddeler yer almaktadır. Bunlar:

  • Emekli maaşları PTT üzerinden alınmalıdır.
  • En fazla 82 yaşında olunmalıdır.
  • Krediyi kullanmak isteyen kişi Türkiye vatandaşı olmalıdır.
  • Aylık kazancın yarısı, kredi geri ödeme planı kapsamında izin verilen maksimum tutardır.
  • Emeklilik durumunun resmi belgelerini almak gereklidir.

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Kişiler, PTT'nin sunduğu krediden yararlanmak isterlerse PTT şubeleri aracılığıyla veya kayıtlı telefon numaralarını arayarak başvuruda bulunabilirler. PTT yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp telefonunuzdan 3050'ye mesaj atmanız durumunda kredi başvurunuz bankaya iletilecektir. Başvuru sonucunuz, başvurduktan sonra en geç 10 dakika içinde tarafınıza SMS olarak gönderilecektir. Başvurunuzun tamamlanması ve onaylanmasının ardından evrakların dağıtımı ve sözleşme imza işlemleri başlatılacaktır. Borçlunun kredi notu ve gelir durumu kötüyse, kredinin onaylanabilmesi için daha iyi duruma gelmeleri gerekir. Ayrıca emekli kredisi verilmesi için PTT kullanılacaksa Aktifbank'a da başvuruda bulunabilirsiniz.