Ramazan ve Kurban Bayramı'nda Emekliye 17 Bin TL İkramiye Fırsatı!

Dini bayramlar olan Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emekliye toplamda 2200 TL para ödeniyor. Ancak 2023 yılında gelecek zamla birlikte 17 bin TL'ye çıkacak mı? Milyonlarca emekli bu sorunun yanıtını arıyor.

Ramazan ve Kurban Bayramı'nda Emekliye 17 Bin TL İkramiye Fırsatı!

Emeklilere sevindiren haber verildi. Meclis'e sunulan önerge ile birlikte ikramiye ödemesi 17 bin TL olacak mı? İşte detaylarıyla birlikte merak edilenler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile 2023 emekli maaşlarına yüzde 30 zam ve en düşük emekli maaşlarının ise 5.500 TL olduğunu duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni asgari ücreti 8506 TL, 2023 yılında ödeme yapılacağını duyurdu. Beklenen müjdeli haber ardından TBMM’den de geçen bu ödemeler dışında emekliye beklediği verilen ödemeler ile ilgili de bir zam daha geldi.

Dini bayramlara özel verilen emekli ikramiyelerine zam yapıldı...

CHP’den gelen açıklamada zamların yetersiz olduğunu belirten ancak emeklilere verilecek olan ikramiyelere de zam uygulanması gerektiğini söyledi. CHP’nin yetkili ismi Engin Altay açıklamasında bayram da ödenecek ikramiyelerin 8 bin 506 TL olması için meclise önerge verdi.

Yasa geçer ise Ramazan ve Kurban bayramında devletten verilen ikramiyeler, emekli vatandaşlara ilaç gibi gelecek. Meclisten onaylanması halinde bu ödemeler ile ilgili son dakika haberlerini sizlerle paylaşacağız.

Mecliste EYT gündemi de oldukça yoğun. Olası bir erken seçim durumunda, Şubat ayı itibari ile tatile girecek olan meclisin, EYT ile ilgili önergesinin onaylanması konusu çözüme ulaşacak diye düşünülüyor. Önümüzdeki hafta EYT konusunda önergeler onaylanacak ve EYT için başvuru ekranı nihayet açılacak.