Kripto Para

Rusya, elektrik tüketimini artırdığı için kripto madenciliğini kontrol altına almaya hazırlanıyor

Rusya, kripto para madenciliğinin ülkedeki elektrik tüketimini artırdığı için kripto madenciliğini kontrol altına almaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Kripto madenciliği arzları sınırlı sayıda olan kripto varlıklarının üretilmesine verilen bir tabirdir. Kripto madenciliği yapan kişiler kriptonun üretilmesine yaptığı katkı karşılığında ücretsiz olarak kripto para ile ödüllendiriliyor. Ancak bu işlem aynı anda milyonlarca verinin işlenmesini içerdiği için çok fazla elektrik tüketimine neden oluyor.

Rusya’da bir süredir uygulanan yaptırımlar nedeniyle kripto para dostu politikalara yönelmişti. Ancak ülkede kripto madenciliğinin tükettiği elektrik miktarının toplam elektrik tüketiminin yüzde 2’sine ulaşması sonrası hükümet harekete geçti.

Rusya, kripto madenciliğini kontrol altına almaya hazırlanıyor

Rusya, kripto madenciliğinin elektrik tüketiminin toplam elektrik tüketiminin yüzde 2’sine ulaşmasının ardından kripto madenciliğini kontrol altına almaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Vasily Shpak, ‘’Bitcoin madenciliği endüstriyel faaliyet kapsamına girmedi. Bitcoin madenciliğinin şu an ülkede arafta olması ülkedeki Bitcoin madencilik faaliyetlerini artırıyor, bu da elektrik tüketimini artırıyor.’’ İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu