SGK Hizmet Dökümünde ki (S, Ş, K) Harflerine Dikkat

SGK hizmet dökümünde birden fazla harf bulunmaktadır. Burada ele alacağımız yazıda da SGK hizmet dökümünde S Ş K harflerine dikkat etmek gerekir. Burada bu harflerin anlamlarını ele alacağız. Bu konuda merak edilenler için yazımızın devamını okuyunuz.

SGK Hizmet Dökümünde ki (S, Ş, K) Harflerine Dikkat

SGK hizmet dökümü üzerinden bu duruma da bakıldığında burada bazı (S, Ş, K) kodları görüyorsanız bu durumu da aynı zamanda ciddiye alınması gerekmektedir. Bu durumda bu harflerin giderilmemesi açısından aynı zamanda emekli olmayı da doğrudan etkileyebilmektedir. Burada sigorta prim listesi üzerinden harfler nasıl kaldırılması durumunda böyle bir durum üzerinden de önem taşımaktadır.

Sigorta Prim Listesindeki Harfler

Burada merak edilen sigorta prim listesindeki harfler de merak edilir. Sağlık hizmet dökümünde bakıldığı zamanlarda sigorta prim listesi üzerinde yer alan harfler görülmekteyse bu durumun ciddiye alınması gerekir.

Burada yer alan bu harfler de daha çok emekliliğinizi veya sigortanızı iptal etme durumları da yaratabilir. Aynı zamanda bu kişilerin emekli olmak için aynı zamanda sigortalı olarak çalışmak veya 4B kapsamında daha çok da kendiişlerinin yapılarak ve isteğe bağlı prim yatırılması gerekir.

Kodları Kaldırmak İçin Yapılacaklar

Burada sağlık hizmet dökümü üzerinden Ş kodu bulunması bu durumda var olan iş yerinde o gün denetim başlatılacaktır anlamına gelmektedir.

Yapılacak bu denetim ile beraber aynı zamanda bu işyeri üzerinden de sahte sigortalı bildiriminin olup olmadığı tespitinin de anlaşılmasına yol açmaktadır. Burada ki denetim sonuçlanma sürecine bağlı olarak aynı zamanda işyerinin Ş olan kodu değiştirilmeyecek ve denetim sonuçlarına göre sahte sigıorta tespit edilmesi durumunda Ş kodu S ye çevrilecektir.

Eğer var olan durumda herhangi bir sorun yoksa bu durumun anlaşıldığında durumlarda Ş kodu listeden kaldırılmakla birlikte aynı zamanda bu işyerinden yapılacak olan hizmet bildirimleri de aynı şekilde de kabul edilecektir. Burada SGK hizmet dökümünde S Ş K harflerine dikkat ederek var olan sorunları da daha hızlı bir şekilde de çözüme kavuşturabilir diğer harfler hakkında ki detayları da ele alabilirsiniz.