Sigara Fiyatlarında Güncel Zam Belli Oldu! Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL?

Sigara fiyatlarına gelen yeni zamla birlikte güncel sigara fiyat listesi merak ediliyor. Özellikle de Parliament, Marlboro, Camel, Winston gibi markalara ait fiyatlar da ortaya çıktı.

Sigara Fiyatlarında Güncel Zam Belli Oldu! Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL?

JTI, BAT ve Philip Morris sigara şirketlerine gelen zamlar dikkat çekti. Güncel sigara fiyatları ve çok daha fazlası ortaya çıkmakta. Peki Ocak ayında sigaralar kaç TL oldu?

Sigara tiryakilerine kötü haber paylaşıldı ve sigara fiyatlarına zam yapıldığı bildirildi. Konu ile ilgili olarak enflasyon rakamlarının açıklanması doğrultusunda sigara fiyatları da belli oldu. Yeni yıl ile beraber sigara fiyatları da zamlandı.

SİGARA ZAMLANDI

Sigara fiyatları dün itibariyle zamlandığı belirtilerek TÜİK’in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından içki ve sigaraya gelen ÖTV zammının oranı da belli olduğu aktarıldı. Bununla beraber ÖTV tutarlarındaki otomatik artış, yüzde 22.30 olduğu aktarılarak sigara çeşitlerinde 3,5 TL ila 4,5 TL arasında fiyat artışı olduğu bildirildi.

4 TL ZAM DUYURULDU

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından bir açılama yaptı. Aybaş açıklamasında sigara fiyatlarına gelen zammı duyurdu.

Aybaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sigara zammı hayırlı olsun 4 tl zam geçişi oldu” ifadelerini kullandı.