Sigara Korkulan Oldu: Sigara Fiyatları Bir Anda Zamlandı! Philip Morris Grubu Sigaralarında Fiyat Arttı

Sigara fiyatlarındaki son gelişmelerle birlikte detaylar belli oldu. Zam geldiği andan itibaren güncel fiyat listesi de açıklandı. Peki ya sigara en ucuz kaç TL'den satışa sunulacak?

Sigara Korkulan Oldu: Sigara Fiyatları Bir Anda Zamlandı! Philip Morris Grubu Sigaralarında Fiyat Arttı

Sigara içiyorsanız bu haber sizi üzecek. Çünkü sigaraya ciddi oranda zam geldi. Sigara fiyatlarının artmasıyla birlikte en ucuz ve en pahalı sigaranın fiyatı da değişti.

Sigara tiryakilerine kötü haber paylaşıldı ve sigara fiyatlarına zam yapıldığı bildirildi. Konu ile ilgili olarak enflasyon rakamlarının açıklanması doğrultusunda sigara fiyatları da belli oldu. Yeni yıl ile beraber sigara fiyatları da zamlandı.

SİGARA ZAMLANDI

Sigara fiyatları dün itibariyle zamlandığı belirtilerek TÜİK’in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından içki ve sigaraya gelen ÖTV zammının oranı da belli olduğu aktarıldı. Bununla beraber ÖTV tutarlarındaki otomatik artış, yüzde 22.30 olduğu aktarılarak sigara çeşitlerinde 3,5 TL ila 4,5 TL arasında fiyat artışı olduğu bildirildi.

4 TL ZAM DUYURULDU

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabından bir açılama yaptı. Aybaş açıklamasında sigara fiyatlarına gelen zammı duyurdu.

Aybaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sigara zammı hayırlı olsun 4 tl zam geçişi oldu” ifadelerini kullandı.