BES İptali Nasıl Yapılır? BES İptal SMS Numaraları

Otomatik katılımla dahil olduğunuz Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali nasıl yapılır diye merak ediyorsanız detayları haberimizde bulabilirsiniz. Mevcut durumda bireysel emeklilik sistemine katıldıysanız, yeni bir BES yapacak durumunuz yok veya emekliliğiniz için kendi imkanlarınız dahilinde yatırım yapıyorsanız otomatik katılım BES iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik BES'inizi nereden ve nasıl iptal edebileceğinize dair bilinmesi gerekenler ve zorunlu bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır sorusunun yanıtı haberimizde...

BES İptali Nasıl Yapılır? BES İptal SMS Numaraları
Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi planına dahil edildiğinize dair size tebliğ yapıldığı tarihten itibaren 2 ay içinde otomatik BES iptali için başvuruda bulunabilirsiniz. 9 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe giren mevzuata göre 45 yaş altındaki 4A ve 4C sigorta gruplarına dahil SGK'lı çalışan tüm TC vatandaşlarının zorunlu olarak BES sistemine dahil edilmesi kararlaştırılmıştır. Söz konusu kanuna göre SGK'lı olarak çalışma hayatına devam eden vatandaşların maaşlarından %3'şük kesinti yapılarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yatırılıyor ve üzerine %25 oranında devlet katkısı ekleniyor.

BES İptali Nereden Yapılır?


Bireysel Emeklilik Sistemi'nin ilk bakışta pek çok avantajı bulunduğu görülse de esasında bu sistemin birçok dezavantajı da bulunduğu biliniyor. Bu sebeple siz de otomatik katılımla dahil olduğunuz bireysel emeklilik sisteminden çıkmak ve BES iptali yapmak için bankanızın BES müşteri hizmetlerinize bu isteğinize dair talebinizi ileterek sistemde o ana kadar yatırılan paranızı iade alabilirsiniz. Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm bankaların müşterileri için oluşturduğu BES müşteri hizmetleri sistemleri bulunmaktadır. Siz de maaşınızı hangi banka aracılığıyla alıyorsanız, o bankaya iptal talebi bırakarak 14 gün içinde iptal işleminizi gerçekleştirip paranızı hesabınıza iade alabilirsiniz.

Bankaların Güncel BES İptali Numaraları


Akbank Avivasa BES İptali

Maaşınızı Akbank aracılığıyla alıyor ve BES iptali yaparak sistemden çıkmak istiyorsanız, 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri telefon numarasını 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

ING Bank BES İptali

ING Bank bireysel emeklilik sistemi iptal işlemleri için 444 1 666 numaralı ING bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası BES İptali

Ziraat Bankası'nın müşterilerinin kullanımına sunduğu bireysel emeklilik hizmetleri iptal telefon numarası 0850 222 97 00'dır. Bu numarayı 7 / 24 arayarak BES iptal talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

Garanti BBVA BES İptali

Garanti BBVA Bireysel emeklilik iptali için 444 0 336 numaralı Garanti BBVA emeklilik çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali

Yapı Kredi BES'ten çıkış yapmak için 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Denizbank BES İptali

Maaşınızı Denizbank'tan alıyorsanız BES İptali için 0850 200 0 666 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerinden iptal edebilirsiniz.

Halkbank BES İptali

Halkbank müşterileri BES iptal taleplerini 0850 222 0 400'ü arayarak bankaya ulaştırabilirler.

Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank BES iptali müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 92 37 numaralı bireysel emeklilik hattını arayabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 09:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Ayrılmak için

SIRADAKİ HABER