Döviz & BorsaEkonomiGündem

Societe Generale/ Kabra: Gelecek 12 ay içerisinde resesyon görülmeyecek

Fransa merkezli banka Societe Generale’in stratejisti Manish Kabra, Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada gelecek 12 ay içerisinde resesyon görülmeyeceğini belirtti.

ABD resesyon endişeleri devam ederken Fransa’nın Paris kentinde bulunan ve Fransa’nın en eski bankalarından biri olan Societe Generale’in stratejisti Manish Kabra, Bloomberg HT’ye verdiği ropörtaj da gelecek ay içerisinde resesyon görülmeyeceğini belirtti.

Öte yandan Kabra enflasyonun kontrolden çıktığını belirterek Amerika Merkez Bankasının (FED) her zamankinden daha agresif davranması gerektiğini söyledi.

FED’in faiz artırım ve sıkılaşma sürecine dairde değerlendirmelerde bulunan Kabra, FED’in resesyonu görene kadar faiz artırımlarına ve sıkılaşma adımlarına devam edeceğini belirterek, FED’in şu an durmasının olağan dışı bir adım alacağını söyledi.

Açıklamasının devamında ise finansal piyasalara ilişkin beklentilerini sıralayarak son veren Kabra, S&P 500’de tarihi zirvelerin görüşeceğini ancak bunun 2024 yılında gerçekleşeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu