Bilgi MerkeziGündem
Trend

Tasarruf için izleme platformu üyelik iptalleri artıyor

İngiltere'de yapılan araştırma sonucu halkın tasarruflarını artırmak için izleme platformu üyeliklerini iptal ettiğini ortaya çıkardı.

İngiltere’de yapılan araştırma sonucu halkın tasarruflarını artırmak için izleme platformu üyeliklerini iptal ettiğini ortaya çıkardı.

Covid-19 pandemisi sonrası başlayan kapanmalarla birlikte Netflix, Disney+ ve Amazon Prime üyelerinin sayısında artış yaşanmıştı. Daha sonra tüm dünyada kendini hissettiren küresel enflasyon nedeniyle satın alma gücü düşen kişiler çareyi tasarruf yapmakta buldu. İzleme platformlarıda bundan nasibini aldı. Yapılan araştırmaya göre, İngiltere’de halk 2022’nin ilk üç ayında 1,5 milyondan fazla servisi iptal etti. Halkın yüzde 29’u 2021’in son üç ayında tasarruf amaçlı iptal yaptığını söylerken, bu oran 2022’nin ilk üç ayında yüzde 38’e çıktı. Diğer yandan İngiltere’de hanelerin yüzde 58’inin, en az bir paralı platform üyeliği bulunuyor.

Amazon ve Netflix

Amazon ve Netflix

İngiltere’de Amazon Prime’ın Reacher adlı aksiyon serisi 2022 ayının ilk üç ayında en fazla izlenen dizi oldu. Reacher’ı Netflix’in Ozark ve Inventing Anna’sı takip etti.

Netflix Ocak ayında kamuoyuyla paylaştığı verilerde 2021 yılında 18,2 milyon yeni üye artışı gerçekleştiği görülmüştü. Bu oran 2020’deki abonelik artışının yarısına karşılık geliyor.

Diğer yandan araştırma Netflix ve Amazon’un her ne kadar kişilerin bütçesinde önemli yer tutsa da İngiliz halkı için en son iptal edilecek üyelikler niteliğinde olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu