BankalarGündem

TCMB çalışanları istifa ediyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) çalışanları istifa ediyor. Edinilen bilgilere göre 100 kişilik bir grubun istifa dilekçesini verdiği belirtiliyor.

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) personeli zorunlu olarak İstanbul’a tayin edilmeleri nedeniyle istifa ediyor. Edinilen bilgilere göre 100 kişilik bir grup istifa dilekçesini sundu.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre İstanbul Finans Merkezi Projesi kapsamında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) İstanbul’a taşınması ve taşınılacak binanın inşaat halinde olması nedeniyle geçici bir binaya taşınması gündeme geldi. Bu gelişmenin üzerine ise bir grup banka çalışanı istifa dilekçesini verdi.

Bünyamin Güler haberinde şu ifadelere yer verdi: “Onlarca MB personeli ise önünü görememek ve plansızlıktan dolayı çareyi istifa etmekte buluyor. Taşınma işlemleri bitene kadar ücretli-ücretsiz izin haklarını kullanmak isteyen personelin hakları elinden alındığı belirtilirken, personelin ise işleyişteki problemlerden dolayı istifa etmeye başladığı öğrenildi. Ankara’dan İstanbul’a taşınma işlemi sürecinde yaklaşık 100 kişinin istifa ettiği öğrenilirken, istifa edenlerin ise önceliklerinin yurtdışı olduğu öğrenildi. İstifa edenlerin daha çok 3-4 yıllık personel olması dikkat çekerken, emekliliğine az kalanların ise mecburiyetten çalışmaya devam edeceği ifade ediliyor. Gençlerin istifa ederek, yurtdışına göç etmesi ise ‘Mühendis ve doktorlardan sonra Merkez’de de beyin göçü başladı’ yorumlarına neden oldu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu