Kripto Para

Terra Luna yatırımcıları bir çıkış yolu arıyor

Kripto para tarihinin en büyük çöküşlerinden biri olan Terra Luna’nın yatırımcıları bir çıkış yolu arıyor. Gözler ise Koreli Do Kwon’da.

Kripto paraların en başarı projesi olarak gözterilen Terra Luna’nın yatırımcıları portföylerinin yüzde 99’unu kaybetmesinin ardından bir çıkış yolu arıyor. Gözler ise Luna projesinin arkasındaki Koreli Do Kwon’da.

En büyük sabit koinlerin biri olan olan Luna bundan yaklaşık iki hafta önce 42 milyar dolar piyasa değerine sahipti. Daha sonra Amerika Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımından sonra finansal piyasalarda başlayan sert satışlar sonu normalde fiyatı 1 dolara sabit olması gereken UST eşitliği bozuldu.

Daha sonra ise UST’yi 1 dolarda tutmak için gerekli teminatı sağlayan Luna’lar için astronomik şekilde zincir üretimi gerçekleşmeye başladı. Toplam arzı 343 milyon adet olan Luna arzı bir anda 6.5 trilyona fırladı ve akabinde Luna yüzde 99 değer kaybetti.

Çıkış yolu arıyor

Luna’daki bu çöküşün ardından neredeyse tüm yatırımlarını kaybeden Luna yatırımcıları kara kara düşünerek bir çıkış yolu arıyor. Luna yatırımcıları sistemin mucidi olan Koreli Do Kwon’un bir çıkış yolu bulacağı umuduyla günlerdir bekliyor.

Diğer yandan Luna faciasından bazı derler çıkarmak gerekiyor. Siz siz olun tüm paranızı tek bir finansal enstrümana yatırmayın. 10 dolarınız 10x yaparsa 100 dolarınız olur ancak kaybınız sadece 10 dolar olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu