GündemKripto Para

Thodex’in sahibi Fatih Özer Arnavutluk’ta yakalandı

Kripto para dolandırıcılığının en büyük olaylarından birisi olan Thodex’in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandı. İşte detaylar.

Son dakika. Türkiye’de yaşanan kripto para dolandırıcılığının en büyük isimlerinden bir tanesi olan Thodex’in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandı. Dünya’da ve Türkiye’de artan kripto para ilgisi ile birlikte kripto para borsalarının sayısı da artmıştı. Bu artışla birlikte dolandırıcılık vakaları da aynı oranda artmıştı. Türkiye’de bu konuda en büyük olay ise Thodex adlı kripto para borsasındaki dolandırıcılık vakası idi. Thodex, kullanıcılarına ilk başlarda hediye kripto para vererek insanları çekmiş ve ardından ise ardından ise siteyi ulaşımı engellemişti. Olayın kamuoyuna düşmesi ile birlikte olay adli birimlere ulaşmış ancak bu arada Thodex’in kurucusu Fatih Özer yurt dışına kaçmayı başarmıştı.

Fatih Özer Arnavutluk’ta yakalandı

Ancak bugün bu konuyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Thodex’in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu