Bilgi Merkezi

Toplu taşımada Türkiye Kart (TRKART) dönemi

Toplu ulaşımda tek kart uygulamasına geçiliyor.Vatandaşların talebi doğrultusunda başlatılan çalışmalar sonrasında 2022 yılı üçüncü çeyreğinde en az bir ilde TRKart'ın kullanılmaya başlaması planlanıyor.

Toplu ulaşımda tek kart uygulamasına geçiliyor.Vatandaşların talebi doğrultusunda başlatılan çalışmalar sonrasında 2022 yılı üçüncü çeyreğinde en az bir ilde TRKart’ın kullanılmaya başlaması planlanıyor.

Toplu ulaşımda tek kart dönemi için hazırlıklar başladı.Vatandaşların isteği üzerine çalışmalarına hız verilen Türkiye Kart Projesi’nde sona gelindi. Konya’da yapılacak testlerin ardından 2022 yılının üçüncü çeyreğine kadar en az bir ilde kullanılması planlanıyor. Maramaray’da da geçerli olacak TRKart’ın, dijital platformda da kullanılması için çalışmalar yürütülüyor.

İstanbul’da ne zaman kullanıma girecek?

İstanbul’un trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatan  ve işlet toplu ulaşım hattı olan Gayrettepe Metro ve Marmaray hatlarında da TRKart uygulamasına başlanacağı belirtilirken,Ağustos 2022’de çalışmaların tamamlanarak test çalışmalarına başlanılacağı belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu