EkonomiGündem

TÜİK eski Başkanı Aydemir’den çarpıcı açıklama: Bu gidişin sonu çıkmaz sokak

Türkiye’de enflasyon oranlarının son 24 yılın zirvesinin ardından enflasyon oranları Türkiye’nin bir numaralı gündemi oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunun TÜİK eski Başkanı Birol Aydemir, Bu gidişin sonu çıkmaz sokak, dedi. Aydemir'in açıklamalarının devamı haberimizde.

Son dönemde hükümet aleyhinde açıklamalarda bulunan TÜİK eski Başkanı Birol Aydemir bu açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. T24’den Candan Yıldız’a konuşan Aydemir, ekonomik krizin bir numaralı sorumlusunun iktidar olduğunu belirterek ağır eleştirilerde bulundu.

TÜİK’e inanmıyorum, suç işliyor

Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, Başkanlığını yaptığı TÜİK için hangi veriye bakılırsa bakılsın TÜİK’in verileriyle örtüşmediğini belirterek “TÜİK’e inanmıyorum, suç işliyor” dedi.

Açıklamasının devamında ise Aydemir orta sınıfın yok olmakla karşı karşıya olduğunu belirterek, “İktidar ne kadar yardım yaptığı ile övünüyor. İşi yoksulluğu ortadan kaldırmak olan iktidar yoksul sayısı ile övünüyor” yorumunda bulundu.

Bu gidişin sonu çıkmaz sokak

Daha sonra Aydemir ekonomideki yapısal sorunlara değinerek ekonomi yönetiminde sistematik sorunların olduğunu bunların düzeltilmemesi durumunda ekonominin toparlanamayacağının altını çizdi. Bu gidişin sonu çıkmaz sokak diyen Aydemir, “Bu gidişle kuru da patlatacaklar. Ondan sonra zaten gerçek çöküşü yaşayacağız. Bu gidişin sonu çıkmaz sokak” dedi.

Açıklamasının devamında eleştirilerinin tonunu yükselten Aydemir, hükümetin enflasyonla mücadele etmediğini söyleyerek, “Biz bütün dünyanın yaptığının tam tersini yapıyoruz, bir tek biz mi biliyoruz? Akıntıya karşı kürek çekiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Eski Başkan Birol Güven’in açıklamasının tamamını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca sizde enflasyon oranları ile ilgili fikirlerinizi bize yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu