Döviz & BorsaGündem
Trend

Tunç Şatıroğlu, ‘’Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu göreve gelince girdiğimiz düşüş trendi bitti’’

Stratejist Tunç Şatıroğlu Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu sonrası sert düşüş yaşayan Borsa İstanbul’daki düşüş trendinin sonuna gelindiğinin emarelerinin oluştuğunu söyledi.

Stratejist Tunç Şatıroğlu Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu sonrası sert düşüş yaşayan Borsa İstanbul’daki düşüş trendinin sonuna gelindiğinin emarelerinin oluştuğunu söyledi.

Borsa, altın ve değerli madenler konusunda yaptığı isabetli tahminler sonrası kendinden söz ettiren stratejist Tunç Şatıroğlu son dönemde rekor kıran Borsa İstanbul ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Twitter da yaptığı paylaşımda Şatıroğlu: ‘’Naci Ağbal görevden alındığında 211 dolar olan borsamız zararının bir kısmını geri aldı ve 171 dolara geldi. Bu direncin aşılması önemlidir. Sonrasında Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu göreve gelince girdiğimiz düşüş trendi bitti ve artık yükseliş trendine geri döndük diyebiliriz.’’ İfadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

Tunç Şatıroğlu Kimdir?

Straatejist Tunç Şatıroğlu İstanbul Alman Lisesi’nin bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. ABD’de New Hampshire College’dan MBA ve MS Finance programlarını en yüksek not ortalamasıyla bitirmiştir.

TEB Ekonomi Araştırmaları’nda finansal analist olarak meslek hayatına başlamış olan Tunç Şatıroğlu daha sonra finansal analiz ve portföy yönetimi alanlarında yazılım geliştirme projelerinde proje lideri olarak görev almıştır. Danışman olarak bu alandaki faaliyetlerini sürdürmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı bulunmaktadır.

Kanalfinans.com sitesinin kurucusu olup finansal piyasalar hakkındaki temel ve teknik analize dayanan yorumlarını Kanal Finans YouTube kanalında paylaşmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu