Döviz & BorsaGündem

Tunç Şatıroğlu’ndan dolar açıklaması, müdahale gelebilir

Stratejist Tunç Şatıroğlu yükselen dolar kuru ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Şatıroğlu müdahale gelebilir açıklamasında bulundu.

Son dakika! Doları olanlar dikkat! Yaptığı analizlerde gündeme oturan Stratejist Tunç Şatıroğlu dolarla ilgili, çarpıcı bir iddiada bulundu. Şatıroğlu dolardaki yükselişin ardından kura müdahale gelebileceğini belirtti. Diğer yandan Tunç Şatıroğlu daha önce dolar kuru için yaptığı 17 TL tahminini ise yineledi.

Müdahale gelebilir

Dolar kurunun tekrar yükselişe geçmesinin ardından kura müdahalelerin gelebileceğini belirten Tunç Şatıroğlu, ‘’ Dolar/TL’de yükselişin devamını bekliyoruz. Faiz kararından sonra bir miktar düşüş oldu. Bu önemli bir mevzu değil. Dolar hala 16’nın üzerinde olacak. Müdahale olur tekrar düşer ama yine yükselir. Her defasında bir saldırı olur. Faizi indirerek doların 7,20’den 16,32’ye getirene toz kondurmaz da biz analiz yapınca saldırıyorlar. Bu gülünç. Her şey çok pahalı adamda trollük yaparak geçiniyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan altında bir yatay hareket olmasını beklediğini belirten Şatıroğlu, ’’ Borsa dün güzel bir yükseliş yaptı. Güzel bir yere geldi. Bu seviyelere direnç oluyor. Ama düşüş durdu. 2500’ün üstüne çıkarken ben yükseliş oldu diyeceğim. Doların gidişatı 17’ye gidiyor. Amerikan on yıllıklarında yükseliş durdu. Bugün tekrar yükseliş var. Yani değerli metaller için olumsuz kötü. Ama dolar endeksinde bir düşüş var. Doların endeksindeki düşüş pozitif. 102’nin altına gelmesi iyi. O yüzden altında bir yatay hareket olmasını bekliyorum. İki gündür düşüyor ama az düşüyor. Gram altındaki hareketler Dolar/TL yükselirse devam edecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu